Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pościg w powiecie tarnogórskim. Padły strzały

Autor: w dniu 2023-09-15

Awantura domowa, interwencja policji i pościg. Było groźnie w powiecie tarnogórskim, gdzie mundurowi działali w związku z otrzymanym zgłoszeniem. 

Zgłoszenie o awanturze domowej w Ożarowicach wpłynęło do dyżurnego z tarnogórskiej komendy, który na miejsce skierował patrol i dzielnicowego z Pyrzowic. Zgłoszenie było poważne, bo padły w nim stwierdzenia o groźbach użycia noża.

Kiedy mundurowi przybyli na miejsce, zauważyli agresywnego mężczyznę, który na ich widok wsiadł do swojego Audi A3 i z impetem ruszył w kierunku bramy wyjazdowej, za którą stali. Będąc w bezpośrednim zagrożeniu życia, oddali strzał w oponę rozpędzonego auta, ale to nie zatrzymało rozwścieczonego mężczyzny, który staranował bramę i policyjny radiowóz i odjechał w kierunku Miasteczka Śląskiego. W rozpoczęte poszukiwania uciekiniera włączyli się mundurowi z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego.

Kilka chwil później, na terenie leśnym w Miasteczku Śląskim, patrol prewencji zauważył poszukiwany pojazd. Kierowca nawet nie myślał o zatrzymaniu się, docisnął pedał gazu i zaczął uciekać. Nie zważał na sygnały do zatrzymania się.

Kilkukilometrowy pościg zakończył się w lesie na terenie Kalet. Tam mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Jego niechęć do spotkania z policjantami, skutkowała użyciem siły, gdyż mężczyzna stawiał opór przy zatrzymaniu.

40-latek trafił do policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania gróźb karalnych z użyciem niebezpiecznego narzędzia, niezatrzymania się do policyjnej kontroli oraz kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Sąd pierwszej instancji objął mężczyznę policyjnym dozorem, jednak Prokurator Rejonowy złożył skargę na tę decyzję. Od tamtej pory 40-latek był dwukrotnie zatrzymywany na terenie powiatu tarnogórskiego, gdy posiadał przy sobie zabronione substancje. Rozpatrując całą sprawę Sąd Okręgowy w Gliwicach przychylił się do wniosku prokuratora i wydał nakaz zatrzymania i tymczasowego aresztowania mężczyzny.

W ubiegły wtorek policjanci z Pyrzowic ponownie zatrzymali 40-latka z Ożarowic i doprowadzili do aresztu, gdzie będzie czekał na finał swojej sprawy. Za szereg przestępstw odpowie karnie, a grozić mu może nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

Źródło: KMP Tarnowskie Góry