Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Poszukiwania na Pogorii IV. Odnaleziono jedną z dwóch osób

Autor: w dniu 2023-06-09

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Dąbrowie Górniczej poinformowało o poszukiwaniach dwóch osób prowadzonych na terenie Pogorii IV.

Jeden z dwóch mężczyzn poszukiwanych na terenie Pogorii IV w Dąbrowie Górniczej został odnaleziony, ale trwają poszukiwania drugiego, którego los do tej pory jest nieznany.

Poszukiwania na Pogorii IV

Wodniacy z Dąbrowy Górniczej przeczesują jezioro Pogoria IV i okolice, by odnaleźć zaginionego. Zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy mieli zniknąć podczas wypoczynku nad popularnym zalewem przyszło do służb wczoraj.

Droga społeczności Facebooka,
Z wielkim zaniepokojeniem informuję Was o akcji poszukiwawczej, która obecnie ma miejsce na terenie Pogorii 4. Dwóch mężczyzn prawdopodobnie spożywających alkohol postanowiło wybrać się na kąpiel w tutejszych wodach. Niestety, świadek zdarzenia stracił ich z oczu, a pozostały tylko pozostawione ubrania na brzegu. W odpowiedzi na tę sytuację, zespół ratowników został niezwłocznie zadysponowany na miejsce. Obecnie na miejscu działają Państwowa Straż Pożarna w Dąbrowie Górniczej, grupa nurków PSP Bytom, Ochotnicza Straż Pożarna w Łośniu oraz nasi ratownicy wodni z wykorzystaniem naszego skutera. Cały zespół pracuje intensywnie, aby jak najszybciej odnaleźć zaginionych mężczyzn i zapewnić im niezbędną pomoc. Działania poszukiwawcze są prowadzone zarówno na powierzchni wody, jak i pod jej powierzchnią. W trakcie akcji skupiamy się na wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu, doświadczenia i współpracy z lokalnymi służbami, aby zapewnić jak największe szanse na odnalezienie zaginionych – czytamy w mediach społecznościowych WOPR Dąbrowa Górnicza

Dobrą informacją jest to, że jeden z poszukiwanych odnalazł się… w centrum Dąbrowy Górniczej. Nieznany jest los drugiego z poszukiwanych.