Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Potrącenie pieszego na pasach w Katowicach. Policja publikuje nagranie

Autor: w dniu 2023-01-18

Policjanci informują o groźnych zdarzeniach na drogach regionu. Od początku roku doszło do kilkudziesięciu wypadków z udziałem pieszych. 

Od początku roku na drogach województwa śląskiego doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których rannych zostało 39 osób. Policja opublikowała też materiał z jednego ze zdarzeń.

Potrącenie pieszego na pasach w Katowicach

Do zdarzenia doszło na ul. Wojewódzkiej w Katowicach. Kierowca Chevroleta skręcając w lewo z ulicy Damrota w ulicę Wojewódzką, potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych na zielonym świetle 43-letniego mężczyznę. Poszkodowany z obrażeniami głowy i ręki trafił do szpitala. Sprawca zdarzenia – 47-letni mieszkaniec powiatu bielskiego ma zatrzymane prawo jazdy, a sprawa trafi do sądu. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają policjanci KMP w Katowicach.

Kilkadziesiąt wypadku od początku roku

Od początku roku na drogach naszego województwa doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których 39 osób zostało rannych. Mundurowi podkreślają, że to właśnie piesi są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwa drogowe. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety w miejscach, które są dla nich przeznaczone. Żeby zwiększyć swoje bezpieczeństwo na drodze warto podczas przechodzenia przez jezdnię wzmóc ostrożność, a po zmierzchu lub w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Wzmożoną ostrożnością powinni też wykazać się ci, czego potwierdzeniem jest powyższy materiał wideo, którzy siedzą za kierownicami swoich pojazdów.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.