Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w piekarni. Na miejscu interweniowało 5 strażackich zastępów

Autor: w dniu 2023-11-24

Inspektor Nadzoru Budowlanego zadecyduje, co dalej z dwoma lokalami w Katowicach przy ulicy 3 maja niedaleko rynku. Nad ranem palił się tam strop piekarni. Jak informuje straż pożarna, ogniem objęte były dwa metry kwadratowe, jednak trzeba było rozebrać powierzchnię kilka razy większą.

Zgłoszenie dotyczące pożaru w piekarni na ulicy 3 Maja w Katowicach wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP o 3.33. Na miejsce wysłano pięć strażackich zastępów. Po przyjeździe uwagę strażaków zwróciło przede wszystkim duże zadymienie pomieszczenia znajdującego się na parterze. Jego przyczyną okazał się, jak informuje kpt. Rafał Gruszka – oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, pożar drewnianego stropu.

Z budynku ewakuowano dwóch lokatorów, którzy nie wymagali udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Na czas prowadzenia działań gaśniczych wstrzymano ruch tramwajowy z Chorzowa. Na miejscu obecna Policja oraz Inspektor Nadzoru Budowlanego. Dwa lokale są w tej chwili, jak informował kpt. Gruszka, wyłączone z użytkowania. Na miejscu trwają jeszcze oględziny, szacowanie strat i ocena sytuacji.

W chwili obecnej ruch tramwajowy na tym odcinku odbywa się w obu kierunkach.