Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zignorował „STOP” i zaczął uciekać. Co miał do ukrycia?

Autor: w dniu 2023-11-24

Policjanci z Tworoga zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który zignorował sygnały do zatrzymania pojazdu i podjął ucieczkę. Gdy znalazł się w rękach mundurowych, okazało się, że ma wiele na sumieniu. Z komisariatu trafił do policyjnej celi, a wczoraj śledczy przedstawili mu zarzuty. Odpowie za szereg przestępstw.

Do zdarzenia doszło w środową noc. Tuż po godzinie 1.00 policjanci z Tworoga patrolowali rejon Brynka. Wtedy na ulicy Pyskowickiej zauważyli osobowego Opla, którego kierujący nie zastosował się do znaku "STOP". Mundurowi ruszyli za nim, nakazując zatrzymanie się. Siedzący za kierownicą mężczyzna zignorował je i dociskając pedał gazu, zaczął uciekać.

Zaczął uciekać i… ugrzązł

Policjanci prowadzili pościg za osobówką w kierunku Połomii, następnie Jasiony i Kopienicy, gdzie zdesperowany uciekinier wjechał w polną drogę. Tam po przejechaniu kilkuset metrów jego pojazd ugrzązł w ziemi.

Gdy mundurowi podbiegli do samochodu, mężczyzna wcale nie chciał z nimi rozmawiać. Zamknął drzwi od środka i mimo wielu wezwań, nie otworzył ich. Wtedy stróże prawa za pomocą policyjnej pałki wybili szybę kierowcy i obezwładnili mężczyznę.

W trakcie rozmowie z 33-latkiem zwrócili uwagę na jego nietypowe zachowanie, wskazujące na to, że jest pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Gdy przeszukali auto, znaleźli w nim kilka działek amfetaminy. Policyjna baza danych wskazała również, że mieszkaniec Kalet miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd w Lublińcu oraz decyzję o cofnięciu uprawnień, które wydał starosta tarnogórski.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a następnie usłyszał zarzuty niezatrzymania się do policyjnej kontroli, posiadania narkotyków, złamania sądowego zakazu oraz jazdy mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Wynik pobranej do badania krwi wskaże również, czy mężczyzna w momencie ucieczki był pod działaniem środków odurzających. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.