Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Tychach. W akcji strażacy

Autor: w dniu 2024-06-03

Dym unosi się nad Tychami. Służby walczą z pożarem, do którego doszło na terenie budynków parafialnych zlokalizowanych przy ulicy ks. Tischnera.

Dziś w godzinach popołudniowych doszło do pożaru przy ulicy księdza Tischnera w Tychach. Ogniem objęte są, jak informuje serwis 112Tychy – Tyskie Służby Ratownicze, budynki parafialne przy kościele bł. Karoliny.

Zgłoszenie wpłynęło do strażaków, jak przekazał nam oficer prasowy tyskiej straży pożarnej, o 15.34. Na miejscu działają zastępy strażaków z Tychów, Mikołowa, Katowic i Lędzin. Jak przekazuje mł. asp. Wojciech Witkowski z tyskiej policji, najprawdopodobniej doszło do zwarcia instalacji elektrycznej na poddaszu budynku, jednak nie zostało to na tę chwilę potwierdzone. Pewne jest natomiast, że wyklucza się udział osób trzecich w powstaniu ognia.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zaprószenia ognia, będą to wyjaśniać policjanci. Na miejscu przed godziną 17.00 z ogniem walczyło 10 strażackich zastępów. Wówczas sytuacja określana była jako nieopanowana. Wiadomo, jak przekazał nam oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, że pożar zlokalizowano o 16.47 i na chwilę obecną (17.33) sytuacja określana jest jako opanowana.

Dowiedzieliśmy się również, że w części budynku niezagrożonej pożarem, gdzie znajdują się salki, przebywało 30 dzieci i trzech opiekunów. Osoby te zostały ewakuowane. Ich bezpieczeństwu nic nie zagraża.

Fot. facebook/Bartosz Esuel