Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w Zabrzu. Założono zrzutkę na prace remontowe

Autor: w dniu 2023-02-02

Ogień strawił ponad 200 metrów kwadratowych dachu kamienicy przy ulicy Dworcowej w Zabrzu. Jedna z rodzin otrzymała schronienie w hostelu, inne u swoich bliskich. Uruchomiono zbiórkę na rzecz remontu. 

Zgłoszenie dotyczące pożaru wpłynęło do służb o godzinie 3.38. Zapalił się dach i poddasze czterokondygnacyjnego budynku przy ulicy Dworcowej. Paliło się łącznie ponad dwieście metrów kwadratowych powierzchni. Cześć poszycia dachu spaliła się i zawaliła na poddasze.

Pożar w Zabrzu – wystartowała zbiórka

W związku z wczorajszym zdarzeniem w internecie założono zbiórkę na rzecz sfinansowania prac remontowych niezbędnych do przeprowadzenia w zabytkowej, secesyjnej kamienicy z 1905 roku. Na pierwszym piętrze opisywanego budynku siedziby mają Stowarzyszenie Wielka Flota Zjednoczonych Sił – organizator zbiórki oraz zabrzański sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To jednak tylko niektóre instytucje, które mieszczą się w tym miejscu. Obecnie trwa oczekiwanie na niezbędne ekspertyzy i opinie dotyczące stanu gmachu. Głównymi celami zrzutki są – jak czytamy w jej opisie – remont zniszczonych lokali i pomoc psychologiczna dla osób poszkodowanych. W momencie publikacji tego artykułu osiągnięto 1% zakładanej kwoty.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.