Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar zniszczył mieszkanie w Tychach. Trwa zbiórka na remont

Autor: w dniu 2023-06-06

Pożar, który wybuchł w mieszkaniu przy ulicy Żwakowskiej w Tychach, zniszczył mieszkanie kobiety, w którym mieszka ona wraz z czwórką dzieci. Teraz rodzina pozostaje bez dachu nad głową i mieszka u bliskich. Potrzebna jest pomoc na przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych.  

Pilnie potrzebne jest niezbędne wsparcie dla kobiety z czwórką dzieci. Straciła ona, w wyniku pożaru mieszkania, wszystko, co miała.

Mieszkanie w Tychach zniszczone przez pożar. Potrzebna pomoc

Do pożaru w mieszkaniu w jednym z wieżowców przy ul. Żwakowskiej 10 doszło w sobotę, 3 czerwca około 8:40. Na miejscu pojawiły się zastępy JRG Tychy i OSP Lędziny, policyjny patrol Policji i ratownicy medyczni. Z lokalu zniszczonego przez ogień ewakuowała się kobieta z czwórką dzieci. Koniecznością było to, by nieruchomość opuściła też część lokatorów z wyższych pięter. Strażacy ugasili palące się elementy wyposażenia mieszkania. Dodatkowo podjęte zostały działania gaśnicze z kosza drabiny mechanicznej. Po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana, a chwilę później pożar ugaszono. W wyniku pożaru kilka osób podtruło się dymem. Niektóre trafiły pod opiekę ratowników medycznych. Jedna z tego grona została przetransportowana do szpitala. Około godziny 13 swoje działania rozpoczął wezwany na miejsce technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu pożarnictwa. Jako przyczynę pożaru nie wyklucza się niedopałka papierosa, który został przypadkowo zrzucony na balkon spalonego mieszkania na 6 piętrze.

Fot. KM PSP Tychy

Trwa ustalanie dokładnych przyczyn i okoliczności tego pożaru. Na chwilę obecną kobieta z dziećmi schroniła się u najbliższych, jednak została bez środków do życia i niezbędnych ubrań dla dzieci: chłopców w wieku 5, 7, 11 oraz 16-letniej dziewczyny. Obecnie ważne są podstawowe produkty i ubrania dla dzieci:

  • ubrania dla chłopców 104 do 152,
  • buty dla chłopców w rozmiarach od 26 do 37,
  • ubrania dla dziewczynki XL,
  • buty w rozmiarze 39.

Potrzeby rodziny są ogromne, jednak to nie wszystko, bo koniecznością jest zakupienie wszystkich przedmiotów niezbędnych do przeprowadzenia remontu.

-Wierzymy, że wspólnymi siłami pomożemy rodzinie odbudować swój dom na nowo! – informuje w opisie zbiórki jej inicjator, tyski radny Michał Kasperczyk.

Zaznacza równocześnie, że w pierwszym etapie potrzebne są wszelkiego rodzaju narzędzia remontowe: szpachelki, pędzle, młotki itp. Dodatkowo każda para rąk przyda się do pomocy!

-Poszukujemy ludzi dobrej woli, firmy, które są w stanie nieodpłatnie lub w przystępnych cenach pomóc w powrocie tym ludziom do normalnego życia – dodaje Kasperczyk. –Tyszanie wiele razy pokazali swoje dobre serca, które jednoczyli by pomóc, pomagaliśmy wszystkim wokoło, teraz pomóżmy naszym sąsiadom! – apeluje.

Szczegóły prowadzonej zbiórki opisano na www.zrzutka.pl: