Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożyczki online bez BIK – charakterystyka produktu

Autor: w dniu 2023-03-22

Osoby, których dane znajdują się w rejestrach dłużników, mogą mieć znacznie utrudniony dostęp do niektórych produktów bankowych, takich jak kredyty i pożyczki. Jeśli pilnie potrzebują dodatkowej gotówki, mogą zdecydować się na alternatywę, jaką są pożyczki online bez BIK.

Pożyczka online bez BIK – co to?

Można powiedzieć, że pożyczki online bez BIK stanowią źródło finansowania, zwłaszcza dla osób z negatywną historią kredytową. Takie zazwyczaj z góry skreślone są przez banki. Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników brane są pod uwagę przez osoby, które nie posiadają zdolności kredytowej – w związku ze zbyt niskimi zarobkami bądź też brakiem umowy o pracę na stałe.

Jednak zdawać sobie sprawę z tego, że pożyczkodawca, który udziela pożyczek osobom z niską zdolnością kredytową oraz dłużnikom, ponosi spore ryzyko. Dlatego też całkowity koszt pożyczki zazwyczaj jest o wiele wyższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu bankowego.

Czym różni się kredyt od pożyczki online bez BIK?

Niektóre osoby używają pojęcia kredytu i pożyczki zamiennie. Tymczasem jest to spory błąd. Kredyt bowiem może być udzielany wyłącznie przez banki. Są to instytucje kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, podlegające pod prawo bankowe. Bank, które udziela pożyczki, musi zweryfikować wniosek każdego kredytobiorcy i zweryfikować go w bazach dłużników:

  • Krajowym Rejestrze Dłużników,

  • Biurze Informacji Kredytowej,

  • Biurze Informacji Gospodarczej.

Bank nie ma możliwości pominięcia żadnego etapu udzielania pożyczki bądź też przymknięcia oko na długi potencjalnego kredytobiorcy. Inaczej jest, jeśli chodzi o instytucje pozafinansowe. Dla nich w największej mierze liczy się aktualna finansowa kondycja klienta. Dlatego też nawet osoby z negatywną historią kredytową mogą mieć szansę na pozyskanie finansowania.

Na co zwrócić uwagę, planując zaciągnięcie pożyczki online bez BIK?

Istnieje wiele czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, planując zaciągnięcie pożyczki online. Są to między innymi:

  • maksymalna kwota finansowania – osoby, które potrzebują większego zastrzyku gotówki, powinny zwrócić uwagę na to, które instytucje są w stanie zaoferować im daną sumę,

  • koszty pożyczki – warto weryfikować je nie tylko w oparciu o wysokość odsetek, ale także RRSO. Jest to rzeczywista roczna stopa oprocentowania, która precyzyjnie obrazuje wszystkie koszty związane z pożyczką i określa, jak wiele trzeba za nią zapłacić,

  • niezbędne formalności – osoby, które chcą zaciągnąć pożyczkę bez BIK bez konieczności dostarczania dodatkowych dokumentów, powinny zwrócić uwagę na to, które instytucje minimalizują wszystkie formalności,

  • tempo wydania decyzji – klienci potrzebujący pieniędzy jak najszybciej, muszą zwrócić uwagę na to, jak szybko dana firma wydaje decyzję pożyczkową oraz – jak szybko środki znajdą się na koncie.

Jak widać, istnieje wiele istotnych czynników, które trzeba wziąć pod uwagę, rozważając zaciągnięcie pożyczki bez BIK. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele ofert, co gwarantuje szerokie możliwości wyboru.

Materiał powstał we współpracy z partnerem.