Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Prace na ważnym skrzyżowaniu. Będą utrudnienia

Autor: w dniu 2023-11-14

Będą usuwać nierówności jezdni na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 94 i ulicy Bednorza. Trzeba spodziewać się utrudnień i wprowadzenia ruchu wahadłowego. Wszystko to ma zakończyć się na przełomie listopada i grudnia. 

Urząd Miasta Piekary Śląskie informuje, że jutro, 15 listopada br. rozpoczną się prace remontowe na skrzyżowaniu Drogi Krajowej nr 94 i ulicy Bednorza. Roboty drogowe będą polegać na likwidacji kolein, ubytków, wykruszeń i deformacji w jezdni.

Roboty obejmą także przeprofilowanie łuku jezdni we fragmencie skrzyżowania od strony ul. Harcerskiej oraz od strony ul. Bednorza. To odcinek o długości około 200 m. Pojawią się utrudnienia drogowe i ruch wahadłowy. W ramach prac wyznaczony zostanie dodatkowy pas ruchu, lewoskręt od strony Bytomia w ul. Bednorza.

Na jutro, 15 listopada, zaplanowano frezowanie nawierzchni jezdni, w czwartek, 16 listopada ma być wykonanie warstwy wiążącej – w tych dniach ruch będzie odbywał się wahadłowo. W kolejnych dniach odbywać będą się roboty związane z układaniem krawężnika oraz montażem pętli indukcyjnych – utrzymany zostanie ruch dwukierunkowy.

Planowane zakończenie prac to przełom listopada i grudnia br., wykonawcą jest Drogopol sp. z o.o. , który to w ostatnim czasie sprawnie przeprowadził remont ul. Bytomskiej. Koszt remontu to 735.000 zł.

Pojawił się apel o ostrożność i ewentualne omijanie, w miarę możliwości, opisywanego fragmentu drogi. Opisywane zadanie związane jest z przygotowaniem w tym miejscu nowej sygnalizacji świetlnej.

W przyszłym roku, jak informuje piekarski magistrat, wybudowane zostaną dwie sygnalizacje świetlne wraz z oświetleniem przejść dla pieszych. Chodzi o skrzyżowanie ulic Roździeńskiego i Bednorza oraz skrzyżowanie Drogi Krajowej nr 94 z ulicami Bednorza i ul. Harcerską. Jeszcze w tym roku wykonane zostanie skrzyżowanie Drogi Wojewódzkiej nr 911 z ul. Pod Lipami – prace już się rozpoczęły. Koszt tych trzech inwestycji to 984.000 zł. Wykonawcą jest Inżynieria Ruchu Drogowego sp. z o.o. z Częstochowy.