Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Próba uprowadzenia dziecka. Zatrzymano trzy osoby

Autor: w dniu 2023-05-26

Trzech mężczyzn chciało wtargnąć do jednego z mieszkań w Wodzisławiu Śląskiego. Grozili lokatorom, że jeśli nie wydadzą im córki, zabiją ich. Nastolatka, kiedy zobaczyła wybiegających z bloku mężczyzn, uciekła do babci razem z młodszą siostrą.

Alarmujące zdarzenie w Wodzisławiu Śląskim. Tamtejsi policjanci policjanci dostali informację o próbie uprowadzenia 14-latki. Rozpoczęły się poszukiwania trzech mężczyzn, którzy zbiegli z miejsca zdarzenia.

Próba uprowadzenia dziecka. Rozpoczęły się poszukiwania mężczyzn

Do zdarzenia miało dojść 23 maja, tuż po godzinie 19.00 na ulicy Żeromskiego w Wodzisławiu Śląskim. Na miejsce pilnie zostały skierowane policyjne patrole. Wedle wstępnych ustaleń sytuacja wygląda tak, że grupa mężczyzn narodowości Romskiej próbowała wtargnąć do mieszkania rodziców 14-latki. Mieli grozić śmiercią jej 36-letniej matce i 54-letniemu ojcu i kazali "wydać" córkę. Uciekli, gdy usłyszeli policyjne "koguty". W tym samym czasie 14-latka była razem z 7-letnią siostrą na pobliskim placu zabaw. Kiedy zobaczyła uciekających z bloku mężczyzn, razem z młodszą siostrą uciekła do mieszkania babci, które znajdowało się kilka bloków dalej. Tam policjanci znaleźli obie dziewczynki, które bezpiecznie wróciły pod opiekę rodziców.

Niedoszli porywacze schwytani

Niedługo po zdarzeniu policyjny patrol zauważył mężczyzn na ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim. Akcja doprowadziła do zatrzymania 25-, 24- i 19-latka. Mieszkańcy Siemianowic Śląskich trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzut wspólnego usiłowania pozbawienia wolności małoletniej, a także zarzut kierowania wobec rodziców 14-latki gróźb karalnych pozbawienia życia.

Podejrzani nie przyznali się do winy. Wczoraj decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Prokurator zakazał im zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Niedoszłym porywaczom grozi do 5 lat więzienia. Wodzisławscy śledczy będą teraz wyjaśniać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. W ostatnim czasie nie brakuje podobnych zdarzeń, w których zagrożone jest życie i zdrowie dzieci. Jedna z nich miała miejsce jakiś czas temu w Strzybnicy. Mężczyzna chciał wciągnąć dwie nastolatki do samochodu. Tą sprawą także zajmują się śledczy.