Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Produkowali nielegalne leki na potencję. CBŚP rozbiło gang

Autor: w dniu 2023-08-16

Przemycali z Chin syldenafil i produkowali z niego leki na potencję. Sprzedawali je nawet na stacjach paliw. CBŚP rozbiło gang. Działania podjęto także na terenie woj. śląskiego. 

Funkcjonariusze CBŚP i KAS, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie zajmowali się nielegalną produkcją leków na potencję. Tabletki, m.in. za pośrednictwem internetu były dystrybuowane jako ziołowe suplementy diety pod charakterystycznymi nazwami, sugerującymi ich działanie.

Nielegalne leki na potencję sprzedawane na stacjach paliw

Rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej zajęli się funkcjonariusze z Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, Służby Celno-Skarbowej z podlaskiej KAS, prokuratorzy z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, a także przedstawiciele Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego. Działania służb prowadzono na terenie trzech województw: mazowieckiego, zachodniopomorskiego i śląskiego.

Fot. CBŚP

Funkcjonariusze zatrzymali łącznie 4 osoby (3 Polaków i obywatela Wietnamu). Przeszukano także 20 obiektów, w tym magazyny, zabezpieczając ponad 800 tys. szt. tabletek o szacunkowej wartości 32 mln zł. Podczas akcji przejęto także maszyny służące do konfekcjonowania tabletek oraz puste opakowania przygotowane do napełnienia.

Metamfetamina była produkowana w hurtowych ilościach. Jest akt oskarżenia

Z ustaleń śledczych wynika, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogli od kilku lat zajmować się nielegalną produkcją leków na potencję, wykorzystując przy tym przemycaną w hurtowych ilościach z Chin substancję czynną farmakologicznie w postaci syldenafilu. Tabletki były dystrybuowane jako ziołowe suplementy diety, pod charakterystycznymi nazwami wskazującymi ich działanie. Do obrotu wprowadzano je za pośrednictwem portali internetowych, sklepów stacjonarnych, a nawet sprzedawano na stacjach paliw.

W Prokuraturze Okręgowej w Siedlcach zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania i sprzedawania sfałszowanych produktów leczniczych. Na podstawie zebranego materiału dowodowego 4 podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące.

Sprawa jest rozwojowa.

Źródło i zdjęcie: CBŚP