Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Wielobój sprawnościowy w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-08-16

Kolejna, ósma edycja Wieloboju Sprawnościowego dla dzieci do lat 13 organizowanego w ramach Inicjatywy Lokalnej odbędzie się w tym roku w czterech miejscach na mapie Piekar Śląskich.

Organizatorzy wydarzenia – grupa mieszkańców Piekar Śląskich wraz z radnymi Obywatelskiego Klubu Radnych przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji oraz partnerami akcji m.in. Fundacją Powiatowe Dzieci i Pro-Sport, zapraszają do sportowej rywalizacji dzieci do lat 13 w czterech miejscach na mapie miasta.

Wielobój sprawnościowy dla dzieci – kiedy odbędą się wydarzenia?

Pierwsza, sierpniowa część rozpocznie się w sobotę, 26 sierpnia o g. 9.00 na obiekcie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3. Kolejne zmagania będą miały miejsce w środę, 30 sierpnia na Orlik na Manhattanie o g. 17.00.

Wrześniowe odsłony rywalizacji zaplanowano natomiast na sobotę, 2 września na g. 10.00 na terenie Orlika w Szarleju przy ulicy Gimnazjalnej 24 oraz na środę, 6 września na g. 17.00 na terenie Centrum Aktywności przy MSP nr 15 na ulicy Kotuchy w Brzezinach Śląskich.

Każdy znajdzie coś dla siebie

Dzieci i młodzież będą mogły wziąć udział w sportowych zmaganiach w trzech kategoriach wiekowych: do lat 6, 7-9 oraz 10-13. Organizatorzy przewidzieli konkurencje, z którymi na pewno każdy młody uczestnik sobie poradzi – rzuty piłką do celu, podskoki, strzały na bramkę, biegi. Wszyscy będą mogli liczyć na pamiątkowe medale, a najlepsi na nagrody.

Fot. archiwum organizatora

-Zapisy odbywają się bezpośrednio przed rozpoczęciem rywalizacji, także prosimy o wcześniejsze przybycie – zachęca do udziału w Wieloboju Łukasz Ściebiorowski – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta, który od pierwszej edycji zaangażowany jest w organizację wydarzenia.

Wielobój Sprawnościowy już od ośmiu lat jest okazją dla dzieci do aktywności ruchowej na świeżym powietrzu i sportowej rywalizacji w duchu fair play, ale ma też inny aspekt, profilaktyczny.

-Przypomnimy również u progu rozpoczynającego się roku szkolnego o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w drodze do przedszkola i szkoły – dodaje Łukasz Ściebiorowski.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj.