Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przedszkolanka powiadomiła policję. Mężczyzna trafił do aresztu

Autor: w dniu 2024-06-13

Prokuratura Rejonowa w Tarnowskich Górach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Marcinowi K. Podejrzewa się go o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dziećmi w wieku 4 i 7 lat, które znajdują się pod jego opieką.

Jak ustalono, w dniu 20 lutego 2024 r. piekarscy policjanci zostali poproszeni o asystę pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich w miejscu zamieszkania Marcina K. Z informacji uzyskanych przez pracowników MOPR wynikało, że wychowawczyni przedszkolna młodszego dziecka zauważyła na jego ciele liczne zasinienia i powiadomiła o zdarzeniu instytucję opiekuńczą. W trakcie interwencji na ciele obojga dzieci ujawniono liczne zasinienia tylnej powierzchni ud, pośladków, lędźwi oraz zasinienie grzbietowej powierzchni lewego przedramienia u jednego z dzieci.

"Mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 207 par. 1a kk w zb. z art. 157 par. 2 kk, które to przestępstwo popełnił w warunkach recydywy. Wymieniony nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu, wskazując, że młodsze z dzieci spadło ze schodów, a wobec starszego użył jedynie dłoni, dając kilka klapsów" – informuje prokuratura.

Mężczyzna trafił do tymczasowego aresztu. Zarzucone mu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Z uwagi na popełnienie występku w warunkach recydywy, górna granica kary może wynieść 12 lat.

Dzieci zatruły się tlenkiem węgla. Jest akt oskarżenia