Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Przezimuj psiaka bezdomniaka” w Schronisku Miedary. „Telefony zamilkły”

Autor: w dniu 2024-01-09

Mroźna zima jest ciężkim czasem dla wszystkich, którzy muszą stawić czoła bardzo niskim temperaturom. Dotyczy to między innymi bezdomnych zwierząt, które na co dzień przebywają w schroniskach. Pojawił się apel o pomoc w tym trudnym czasie.

Schronisko Miedary – w związku z obecnymi, bardzo niskimi temperaturami – apeluje do swoich sympatyków i tych, którzy poszukują psich i kocich towarzyszy. Swoje domy znalazło w ramach akcji "Przezimuj psiaka bezdomniaka", jak informuje schronisko, dwanaście psów i jeden kot, po czym potencjalni chętni do adopcji… zamilkli. Oznacza to, że trwają dalsze poszukiwania domów tymczasowych.

"Z racji nadchodzących mrozów rozszerzamy "przezimowanie" o kolejne potrzebujące psiaki. Są to głównie pieski starsze bądź te młodsze lecz delikatniejsze – dla których zima w schronisku będzie niewiarygodnie ciężka." – czytamy w mediach społecznościowych schroniska, które zaznacza, że zwierzęta są dobierane po przeprowadzonym wywiadzie z rodziną i zapoznaniu.

Ci, którzy są skłonni przezimować zwierzęta, mogą kontaktować się pod numerami telefonów 661 904 111 i 885 800 821. Najlepiej, jak zaznacza schronisko, wysłać SMS-a w opisywanej sprawie.

Sprawę nagłośnił też za pośrednictwem mediów społecznościowych piekarski społecznik Radosław Palacz, który niejednokrotnie już wspomagał schronisko w Miedarach, a podobne akcje prowadzone są też w innych schroniskach, których listę opisuje poseł Łukasz Litewka:

O akcjach organizowanych na rzecz zwierzęcych seniorów informowaliśmy już wcześniej:

Przezimuj staruszka. Chętni mogą zaopiekować się zwierzakami-seniorami

Fot. facebook/Schronisko Miedary