Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Przezimuj staruszka. Chętni mogą zaopiekować się zwierzakami-seniorami

Autor: w dniu 2023-12-08

To kolejna edycja akcji organizowanej przez Schronisko dla Zwierząt w Gliwicach. Inicjatywa polega na przygarnięciu starszego psa pod swój dach na czas trwania zimy. Warto dodać, że takie działania podejmują inne schroniska w naszym regionie.
W gliwickim schronisku przebywa kilkanaście starszych psów, dla których mroźna zima to bardzo trudny czas. Nawet najlepsza opieka w schronisku nie dorówna prawdziwemu domowi, który dzięki tej akcji może zagwarantować każdy z nas.

Dom dla starszaka. Możesz podarować czworonogowi ciepły kąt

Czworonożni seniorzy nie potrzebują do szczęścia wiele. Wystarczy im miska z jedzeniem, ciepły kąt i trochę miłości. Sprawa jest o tyle prosta, że starsze psy są cichsze i spokojniejsze, więc nie trzeba martwić się o ewentualne szkody w domu. Schronisko zapewnia wyprawkę dla psa: legowisko, smycz itp., a w razie choroby-pomoc weterynaryjną. Warto podkreślić, że na czas pobytu psa w domu, jego prawnym właścicielem pozostaje schronisko. 
Przedstawiciele schroniska informują, że z ich obserwacji wynika, iż często jest tak, że opiekun i jego czworonożny podopieczny przywiązują się do siebie i zostają ze sobą na dłużej. Ta akcja to idealna okazja, żeby sprawdzić swoje siły i możliwości w opiece nad pupilem.
Jeśli jednak ktoś z różnych przyczyn nie może lub nie chce przygarnąć psa seniora, to istnieje także inna możliwość wsparcia. Do 15 grudnia na platformie OLX można włączyć się w akcję Nakarm Psa jednym kliknięciem. Inicjatywa polega na codziennym wchodzeniu na stronę i kliknięciu w wybrane zdjęcie zwierzaka. Takie działanie skutkuje zakupieniem przez firmę karmy dla zwierząt, a następnie przekazaniem jej do dwóch schronisk. W tym roku są to schroniska w Augustowie i Zawierciu.
Warto też dodać, że chętni mogą zaopiekować się seniorem z Bytomia: