Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Dom Aniołów Stróżów organizuje wigilię i prosi o wsparcie

Autor: w dniu 2023-12-08

Można pomóc Domowi Aniołów Stróżów. Do nabycia są wyjątkowe przedmioty, dzięki którym można wesprzeć tę instytucję i jej podopiecznych. Wszystko po to, by pomóc tym, którzy mimo młodego wieku muszą borykać się z tym, co ciężko trudno byłoby udźwignąć dorosłym.

Ruszyła świąteczna akcja Domu Aniołów Stróżów. W ponad 110 punktach gastronomicznych i usługowych w Katowicach oraz okolicznych miastach można już kupić anielskie pierniczki, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom. Wspierać podopiecznych stowarzyszenia można także wpłacając darowiznę przez stronę www.anioly24.pl/wigilia.

– Grudzień to czas, kiedy wszyscy mówią o magii świąt, rodzinnej atmosferze i wymarzonych prezentach. To tematy, które przewijają się w szkole, na podwórku i w mediach. Niestety nie każde dziecko odlicza dni do Gwiazdki – mówi Monika Bajka, prezeska Domu Aniołów Stróżów. – Wiele dzieci na Śląsku mierzy się z dorosłymi problemami, które są dla nich zbyt ciężkie do udźwignięcia. Pod skrzydła naszego Stowarzyszenia trafiają maluchy i nastolatki, które potrzebują wsparcia dorosłych. W anielskich drugich Domach otrzymują ciepłe posiłki pomoc w nauce, uczą się jak rozwiązywać konflikty i nawiązywać przyjaźnie – wyjaśnia Monika Bajka.

Stowarzyszenie zapewnia także wsparcie psychologiczne, a niejednokrotnie pomocą obejmuje całe rodziny. Świąteczny czas to moment, kiedy Dom Aniołów Stróżów zbiera fundusze na codzienną pomoc dzieciom w nowym roku oraz na organizację wigilii dla prawie 600 dzieci.

Ty też możesz pomóc dzieciom w święta

Jak w święta możesz pomóc potrzebującym dzieciom? Wejdź na stronę www.anioly24.pl/wigilia i przekaż darowiznę.

– Każda złotówka pozwala zbliżyć się do celu jakim jest zorganizowanie świątecznych spotkań i zapewnienie dzieciom stałej opieki oraz specjalistycznego wsparcia, którego bardzo potrzebują – podkreśla Monika Bajka z Aniołów.

Stowarzyszenie jak co roku zorganizuje święta dla swoich podopiecznych w 3 placówkach, które pełnią funkcję drugich Domów. Odbędą się także tzw. wigilie uliczne dla dzieci z anielskich placówek podwórkowych.

– Razem z dziećmi będziemy piec pierniczki, dekorować choinkę i przygotowywać wigilijne potrawy. Wierzymy głęboko, że każde dziecko zasługuje na prawdziwe święta – dodaje prezeska stowarzyszenia.

Pierniczki i prezenty, które niosą dobro

Oprócz przekazania darowizny można także wesprzeć dzieci kupując prezenty w anielskim sklepiku online www.sklepik.anioly24.pl.

– Na naszej stronie znajdą Państwo m.in. piękne kubki, czapki , poszetki i apaszki i biżuterię oraz wyjątkowy kalendarz pełen dziecięcych marzeń. Całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom – podkreśla Monika Bajka.

Dzieci ulicy pod skrzydłami Aniołów

Aż do 24 grudnia Dom Aniołów Stróżów organizuje także akcje charytatywne, m.in. sprzedaż pierniczków w katowickich lokalach usługowych i loterię w Silesia City Center.

– Wiemy, że mieszkańcy Śląska i Zagłębia mają wielkie serca i mamy nadzieję, że w tym roku również podzielą się świąteczną magią z dziećmi, które tak bardzo jej potrzebują – mówi prezeska stowarzyszenia.