Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pseudokibice zatrzymani. Zaatakowali rodzinę

Autor: w dniu 2023-09-18

Agresywni pseudokibice napadli na rodzinę. Powodem były, jak zwykle bywa w takich sytuacjach, barwy klubowe. Napastnikom przedstawiono już prokuratorskie zarzuty.

Trzej pseudokibice zatrzymani przez policję. Napadli na mężczyznę sympatyzującego z inną niż oni drużynę piłkarską. Agresję skierowali przeciw chłopcu, który miał przy sobie klubowy szalik, ale agresja była skierowana też przeciw kobiecie.

Pseudokibice zatrzymani na Osiedlu Tysiąclecia

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego jadąc na interwencję, zauważyli na jednej z ulic Osiedla Tysiąclecia grupkę chłopaków szarpiących starszego mężczyznę i kobietę w średnim wieku. Podjęli niezbędne działania i zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na widok policyjnego radiowozu chcieli odjechać z miejsca zdarzenia. W trakcie czynności okazało się, że 59-latek został napadnięty, kiedy ubrany w barwy Ruchu Chorzów chciał wrócić do domu.

Podejrzani szarpali się z nim i chcieli zdjąć mu koszulkę z barwami klubowymi. Agresja napastników została również skierowana w stronę towarzyszącej mu partnerki i ich 13-letniego syna. W trakcie szamotaniny chłopcu skradziono szalik z barwami chorzowskiej drużyny piłkarskiej, który policjanci ujawnili w samochodzie zatrzymanych.

Nikt z napadniętych nie odniósł obrażeń, a mężczyźni w wieku 18, 19 i 27 lat zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Prokuratura Rejonowa Katowice-Zachód przedstawiła im zarzuty rozboju i usiłowania rozboju. 18-latek odpowie również za posiadanie narkotyków.

Na czas trwającego postępowania wszyscy podejrzani zostali objęci dozorem policyjnym. Zastosowano również poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.