Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Psy były skrajnie zaniedbane. Interweniowały służby

Autor: w dniu 2024-05-16

Raciborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, wspólnie z OTOZ Animals oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego natrafili na terenie prywatnej posesji na bardzo zaniedbane psy. Zwierzęta zostały interwencyjnie odebrane właścicielowi.

Raciborscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej uzyskali informację, że na terenie prywatnej posesji w gminie Kornowac mogą znajdować się zaniedbane psy. W tej sprawie policjanci podjęli niezbędne działania.

Psy były skrajnie zaniedbane. Konieczna interwencja służb

Policjanci pojechali wczoraj, wspólnie z OTOZ Animals oraz przedstawicielem Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego, do gospodarstwa, gdzie miały przebywać zaniedbane psy. Na miejscu okazało się, że przebywające tam zwierzęta utrzymywane były w fatalnych warunkach. Były brudne i wycieńczone, a ich stan wymagał natychmiastowej pomocy weterynaryjnej.

– Według lekarza zwierzęta utrzymywane były w stanie zagłodzenia, nieleczonych chorób i w niewłaściwym pomieszczeniu oraz nie miały zapewnionych warunków zgodnie z ich potrzebami. Psy znajdowały się w różnych pomieszczeniach, a także w koszu na pranie, a nawet w… piekarniku – opisuje okoliczności interwencji sierż. szt. Joanna Wiśniewska z raciborskiej policji.

Psy przebywały w skrajnie złych warunkach/ Fot.KPP Racibórz

Psy były skrajnie zaniedbane/ Fot. KPP Racibórz

23 psy zostały odebrane właścicielom, ponieważ ich stan oraz warunki, w jakich przebywały, zagrażały ich życiu i zdrowiu. Policjanci, w związku z wszczętym postępowaniem, przeprowadzili czynności procesowe, w trakcie których zabezpieczyli niezbędne dla postępowania dowody. Za znęcanie się nad zwierzętami, poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa, grozi kara do 3 lat więzienia. Policja apeluje do wszystkich, którzy mają informacje o tym, że jakiemukolwiek zwierzęciu dzieje się krzywda.

– Jeśli masz informacje o niewłściwym traktowaniu zwierząt na przykład poprzez ich przetrzymywanie w niewłaściwych warunkach, skontaktuj się z nami. Możesz również skorzystać z internetowego narzędzia, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za którego pośrednictwem istnieje możliwość wskazania obszaru, na którym dochodzi do różnych zdarzeń. Katalog zgłoszeń jest bardzo rozbudowany, dlatego zachęcamy, by skorzystać również z takiej formy przekazywania nam swoich podejrzeń o zabronionych działaniach, w tym tych popełnianych przeciwko zwierzętom czy środowisku – informuje sierż. szt. Wiśniewska.

Zaniedbane psy odebrane nieodpowiedzialnej właścicielce