Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Racibórz: Zarzut usiłowania zabójstwa dla dwóch osób

Autor: w dniu 2024-05-24

Prokuratorskie zarzuty zabójstwa usłyszeli kobieta i mężczyzna, zatrzymani w sprawie śmierci 46-letniej kobiety, której zwłoki znalazł przechodzień we wtorkowy wieczór w Raciborzu. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt. Za zbrodnię, jakiej się dopuścili mogą spędzić w więzieniu resztę swojego życia.

We wtorek po 20.00 dyżurny raciborskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na ulicy Nowomiejskiej w Raciborzu przy rzece, przechodzień znalazł zwłoki kobiety. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Okazało się, że jest to ciało 46-letniej kobiety.

Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora, który zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Kryminalni z raciborskiej komendy bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 3 osoby – dwóch mężczyzn w wieku 37 i 47 lat i 26-letnią kobietę – podejrzanych o tą zbrodnię. Z policyjnych ustaleń wynika, że chwilę przed zdarzeniem razem pili oni alkohol. Między kobietami doszło do awantury, podczas której 26-latka rzuciła się na pokrzywdzoną, zaczęła ją szarpać i kopać po całym ciele – informuje raciborska policja.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn miał również zaatakować 46-latkę i z uwagi na jej stan, wykorzystać ją seksualnie. Po całym zdarzeniu zabrali jej pieniądze z portfela i poszli dalej pić. Sprawcy w chwili zatrzymania mieli w swoim organizmie po ponad 2 promile alkoholu.

Zebrany materiał dowodowy, pozwolił na przedstawienie kobiecie i 37-latkowi zarzutu zabójstwa. Dodatkowo mężczyzna usłyszał zarzut seksualnego wykorzystania bezradności innej osoby. Drugi z mężczyzn, po policyjnych czynnościach, został zwolniony. Na wniosek prokuratury, sąd aresztował kobietę i mężczyznę na 3 miesiące. Za te przestępstwa grozi im kara nawet dożywotniego więzienia.

Foto i źródło: Policja Racibórz