Teraz gramy:

Title

Artist
Background

„Radość uszyta na miarę” w Gliwicach

Autor: w dniu 2023-10-16

Czas spędzony w szpitalu nie jest łatwy dla małych pacjentów. Z myślą o nich zorganizowano wyjątkową akcję, która ma pomóc dzieciom w czasie leczenia.

Wyjątkowe poduszki, które powstały w ramach kolejnej akcji szycia społecznego, pomagają przetrwać trudny czas spędzony w szpitalu. "Pochłaniają" wszelkie smutki i zamieniają je na pozytywną energię. Takie niespodzianki trafiły do najmłodszych pacjentów oddziałów pediatrii i ortopedii dziecięcej w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.

"Radość uszyta na miarę" w gliwickim szpitalu

Wolontariuszki Stowarzyszenia Otoczka oraz Fundacji Możemy Więcej przekazały ponad 50 magicznych podusi najmłodszym pacjentom oddziałów pediatrii i ortopedii dziecięcej Szpitala Miejskiego nr 4 w Gliwicach.

– To już kolejne szycie społeczne, a my mocno wierzymy, że za rok spotkamy się znowu w jeszcze szerszym gronie. Szyjąc "otoczaki", doświadczamy ogromnej radości, to wspaniały czas, który poświęcamy również sobie nawzajem, naszym emocjom i naszej pracy – podkreśliła Wiesława Frysztacka z Fundacji Możemy Więcej.

Początkowo magiczne podusie-gwiazdy znane były głównie najmłodszym pacjentom klinik w Zabrzu, teraz poznały je już chore maluchy z gliwickiego szpitala miejskiego. Każde dziecko taką podusię otrzymuje na własność, zabiega ją ze sobą, gdy otrzymuje wypis ze szpitala.

– Dzięki takim akcjom naprawdę można uwierzyć, że szczęście i radość są "uszyte na miarę", a podusie "pochłaniają" wszystkie smutki, wzmacniają motywację do walki z chorobą oraz przeciwnościami – mówi dr Agata Gajewska kierująca oddziałem pediatrii w Szpitalu Miejskim nr 4 w Gliwicach.