Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Odnaleziono szczątki Jacka Jaworka? Mamy komentarz policji

Autor: w dniu 2023-10-16

Czy to szczątki poszukiwanego za potrójne zabójstwo Jacka Jaworka? Makabryczne znalezisko w Żurawiu w gminie Janów rodzi szereg pytań dotyczących tego, czy wykonano ważny krok do rozwiązania sprawy makabrycznej zbrodni. 

Służby zostały poinformowane w sobotę, 14 października, że w lesie na terenie jednej z miejscowości powiatu częstochowskiego odnaleziono ludzkie szczątki. Miejsce to zabezpieczono i wezwano policję.

Szczątki Jacka Jaworka odnalezione w lesie?

Pojawiły się komentarze, że ludzkie szczątki, które odnaleziono na terenie kompleksu leśnego znajdującego się w rejonie ulicy Leśnej w miejscowości Żuraw w gminie Janów w powiecie częstochowskim mogą należeć do Jacka Jaworka. Policja jednak studzi emocje związane z tą sprawą.

-Częstochowscy kryminalni, przy współpracy z tutejszą prokuraturą,  wyjaśniają szczegóły i okoliczności makabrycznego odkrycia, do którego doszło w masywie leśnym w Żurawiu pod Częstochową. Odnalezione tam ludzkie szczątki, na polecenie prokuratora, zostały zabezpieczone do dalszych badań, to od ich wyników zależeć będzie identyfikacja zwłok i ustalenie tożsamości oraz przyczyny zgonu. Sprawę badają częstochowscy śledczy – mówi Barbara Poznańska z częstochowskiej policji.

Wiadomo, że zabezpieczono ślady, które będą poddawane dalszej analizie. Wyniki badań będą kluczowe dla wykonania szczegółowych badań genetycznych, które pomogą w ustaleniu tożsamości, profilu DNA i przyczyny zgonu odnalezionej osoby. Sprawa rozbudziła wyobraźnię komentatorów, ponieważ wieś Żuraw znajduje się nieco ponad 20 kilometrów od miejscowości Borowce, w której w lipcu dwa lata temu doszło do zbrodni.

Warto przypomnieć, że według podejrzeń Jacek Jaworek 10 lipca 2021 roku zastrzelił tam brata, bratową i 17-letniego bratanka. Pozostałe zarzuty dotyczą posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia i gróźb karalnych kierowanych pod adresem brata i bratowej. Od tego momentu Jaworek stał się najbardziej poszukiwaną osobą w Polsce.

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie w czerwcu 2023 roku zawiesiła śledztwo przeciwko 54-letniemu Jackowi Jaworkowi, podejrzanemu o zabójstwo trzech osób, do którego doszło 10 lipca 2021 roku w miejscowości Borowce koło Częstochowy.