Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rafał Piech pisze list do prezesa PiS

Autor: w dniu 2023-04-26

Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i lider partii Polska Jest Jedna pisze list do Prezesa i Zarządu partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie jest to miły list… a wezwanie przedsądowe

Korespondencja wysłana przez Rafała Piecha na Nowogrodzką 84/86 dotyczy zaprzestania używania nazwy partii Polska Jest Jedna, w ogłoszonym niedawno nowym programie przedwyborczej kampanii Prawa i Sprawiedliwości.

List Rafała Piecha do prezesa PiS

Skąd bierze się oburzenie na działania Prawa i Sprawiedliwości oraz jej prezesa Jarosława Kaczyńskiego? Chodzi o nazwę Polska Jest Jedna.

-Nie można czegoś takiego robić, żeby wprowadzić w błąd Polaków, jakoby Polska Jest Jedna i PiS to była jedna organizacja. Nic bardziej mylnego. Nie wyobrażam sobie współpracy z taką organizacją. Jesteśmy już od kilkunastu miesięcy jako najpierw ruch Polska Jest Jedna, teraz od kilku miesięcy partia polityczna. Prawo i Sprawiedliwość nie powinno, nie ma prawa używać nazwy Polska Jest Jedna. Jest to organizacja, która chyba najbardziej podzieliła Polaków. Polacy nigdy nie byli tak podzieleni jak dzisiaj – mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich i lider partii Polska Jest Jedna

Nazwa ugrupowania Piecha używana jest przez Prawo i Sprawiedliwość w mediach społecznościowych. Piech dał przedstawicielom partii rządzącej kilka dni na usunięcie wpisów.

-Daliśmy kilka dni czasu zarządowi partii, żeby usunąć wszystkie te wpisy, hasztagi o nazwie #PolskaJestJedna z dużych liter, czyli dokładnie tak, jaka jest nazwa naszej partii. Jest to od kilku miesięcy partia polityczna, oni doskonale o tym wiedzieli i nie mają prawa tego robić. Nie życzymy sobie, aby w ten sposób zakłamywać rzeczywistość i wprowadzać w błąd obywateli – dodaje Piech

Wszystkie zastrzeżenia co do nazwy Polska Jest Jedna zostały szczegółowo opisane w wysłanym dziś piśmie.

Wykorzystanie nazwy partii Polska Jest Jedna to nie tylko walka polityczna, to przede wszystkim walka o nazwę w internecie. Wpisy z omawianym hasztagiem zaczęły pojawiać się 22 kwietnia. Pojawiły się w mediach społecznościowych i na stronie internetowej www.pis.org.pl. W zaledwie kilkadziesiąt godzin wszelkie publikacje programu i rozwiązań proponowanych przez partię Piecha zginęły w wyszukiwarce Google… na rzecz programu Kaczyńskiego.

Piech poinformował w wysłanym liście, że niezastosowanie się do wezwania w terminie 2 dni od dnia otrzymania wezwania sprawi będzie skutkować podjęciem działań na drodze sądowej.