Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rajd ulicami miasta. Kierowca niemal trzykrotnie przekroczył prędkość

Autor: w dniu 2023-01-19

Ten pirat drogowy zupełnie zapomniał o limitach prędkości obowiązujących w obszarze zabudowanym. Dodatkowo okazało się, że nie powinien zasiadać za kierownicą swojego samochodu. 

140 kilometrów na godzinę na liczniku to zdecydowanie za dużo w terenie zabudowanym. Kierowca, zdaje się, zupełnie nie zdawał sobie z tego sprawy. Uświadomili mu to policjanci, którzy ruszyli za nim.

Rajd ulicami miasta. Pijany kierowca wpadł podczas kontroli

Mężczyzna wpadł podczas prowadzonej przez mundurowych Wydziału Ruchu Drogowego bielskiej komendy kontroli prędkości. Na wyświetlaczu urządzenia mierzącego prędkość pojazdów w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, pojawił się wynik 140 km/h. Stróże prawa postanowili zatrzymać pirata drogowego, ale ten nie zamierzał stosować się do ich poleceń. Ostatecznie został zatrzymany na ul. Bystrzańskiej w Bielsku-Białej.
Okazało się, że kierowca miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. 41-letniemu kierowcy zostały przedstawione już zarzuty za niedostosowanie się do polecenia zatrzymania pojazdu oraz prowadzenie go w stanie nietrzeźwości.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Za przekroczenie prędkości wobec kierowcy zostanie sporządzony wniosek o ukaranie do sądu.

Źródło: KMP Bielsko-Biała


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.