Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rajzowanie po kalyckich stanicach już w niedzielę!

Autor: w dniu 2023-04-18

Rajzowanie po kalyckich stanicach – to wydarzenie rowerowe, które zaplanowano w najbliższą niedzielę w Kaletach. Uczestniczyć w nim może każdy – oczywiście w towarzystwie dwóch kółek.

To propozycja dla wszystkich zainteresowanych aktywnym spędzeniem niedzieli. Wystarczy na rowerze lub z rowerem przyjechać do Kalet, a następnie odwiedzić cztery kalyckie stanice. Rajzowanie rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do 20.00. W międzyczasie na uczestników czekają atrakcje.

-Kolejność zwiedzania stanic dowolna. W każdej będzie czekać mnóstwo niespodzianek. Największą atrakcją będą "zwariowane rowery" – super zabawa dla całej rodziny, a także edukacyjne miasteczko ruchu drogowego! W programie także m.in. pokaz kowalstwa, plenerowa wystawa oraz występ hejnalistów tyskiego Koła Łowieckiego Kania, zabawy sprawnościowe dla najmłodszych, a także pyszne specjały kuchni myśliwskiej i lokalnej – zachęca Agnieszka Kwoka z Urzędu Miasta w Kaletach.

Do odwiedzenia są 4 stanice: Donnersmarcka, Myśliwska, Na Garbatym Mostku i w Truszczycy.

W każdej, oprócz pamiątkowych pieczątek, czekać będą dodatkowe atrakcje, mała gastronomia i strefa relaksu. Wszyscy ci, którzy ukończą około 30 kilometrową trasę i odwiedzą 4 stanice rowerowe otrzymają pamiątkowy, specjalnie wykuty medal. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.