Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rasistowski atak na dworcu w Katowicach

Autor: w dniu 2024-06-27

Katowiccy policjanci zatrzymali obywatela Czech, który naruszył nietykalność, a także znieważył obywatela Nigerii. Na czas trwającego postępowania podejrzany został objęty policyjnym dozorem. Zastosowano również poręczenie majątkowe. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia, która może być zwiększona z uwagi na przestępstwo o charakterze chuligańskim.

Do zdarzenia doszło na dworcu kolejowym w centrum Katowic. Pracownicy ochrony dworca zauważyli na schodach prowadzących na jeden z peronów, jak jeden z podróżnych znieważa, a następnie narusza nietykalność cielesną poprzez uderzenie w głowę obywatela Nigerii z uwagi na jego kolor skóry. Ochroniarze natychmiast zareagowali, ujęli napastnika, a następnie powiadomili katowickich policjantów, którzy zatrzymali 59-letniego obywatela Czech.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że w chwili zatrzymania miał prawie promil alkoholu w organizmie. Zaatakował 19-latka słownie i fizycznie, gdyż nie spodobało mu się, że młody mężczyzna był w towarzystwie Polki. Prokuratura Rejonowa Katowice Wschód przedstawiła zatrzymanemu zarzut wielokrotnego znieważenia ze względu na przynależność rasową i stosowania przemocy fizycznej z tego samego powodu – informuje katowicka policja.

Podejrzany przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat więzienia, która może być zwiększona z uwagi na przestępstwo o charakterze chuligańskim.

Źródło: Policja Katowice