Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ratownicy Medyczni pielgrzymują na Jasną Górę

Autor: w dniu 2023-10-16

Każdego dnia walczą o ludzkie życie, w środę – 18 października będą pielgrzymować na Jasną Górę. Będzie to już III Ogólnopolska Pielgrzymka Państwowego Ratownictwa Medycznego do sanktuarium w Częstochowie.

Z ideą pielgrzymowania Ratowników Medycznych na Jasną Górę wyszedł trzy lata temu dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, Łukasz Pach.

"Wobec różnych trudności, z którymi zmagają się ratownicy, także finansowymi, pielgrzymka jest szansą na przypomnienie o misyjności tego zawodu" – argumentował wtedy dyrektor WPR w Katowicach.

Pielgrzymka Ratowników Medycznych na Jasną Górę od trzech lat wpisuje się w obchody Dnia Ratownictwa Medycznego, który kalendarzowo przypada na 13 dzień października. W tym roku, 18 października punktualnie o godzinie 13.00 kolumna pielgrzymujących wyruszy z Placu Biegańskiego na Jasną Górę. Tam będą uczestniczyć w mszy św. w Kaplicy Matki Bożej odprawionej w intencji ratowników, pielęgniarek, lekarzy i pozostałego personelu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Radio Piekary jest patronem medialnym wydarzenia.

Fot: Patryk Pyrlik/wpr.pl