Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rekordowa frekwencja podczas wystawy EXPOGołębie

Autor: w dniu 2023-01-10

Wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych zgromadziło w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach tysiące gości.

Ponad 120. wystawców, 1800. najpiękniejszych i najszybszych gołębi pocztowych oraz ponad 12 tys. odwiedzających zgromadziły 14. Międzynarodowe Targi Gołębi Pocztowych EXPOGołębie oraz towarzysząca im 71. edycja Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych. Wydarzenie już po raz drugi odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i pobiło rekord frekwencji.

– 14. edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych po raz kolejny cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, pobijając tym samym rekord frekwencji. Pasjonaci tych ptaków znów mogli spotkać się i wymienić wiedzą oraz doświadczeniem – mówi Marta Ostaszewska, Project Manager Działu EXPO.

EXPOGołębie najważniejszym wydarzeniem branżowym

EXPOGołębie to najważniejsze wydarzenie dla miłośników gołębi pocztowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku udział w targach wzięło wielu uznanych wystawców z kraju i zagranicy. Przez trzy dni (6-8 stycznia 2023 r.) w przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego dostępnych było ponad 120 stoisk z nowościami produktowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami dla hodowców, a także bogatą ekspozycją gołębi pocztowych z najbardziej cenionych hodowli na świecie. Zwiedzający mieli okazję zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne jest w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, karmę, środki czystości, po systemy zegarowe oraz transportowe do przewozu gołębi pocztowych. Targi były okazją do podzielenia się specjalistyczną wiedzą na temat pielęgnacji i hodowli gołębi, a także do wymiany doświadczeń i spotkań z przedstawicielami branży. Największym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się 71. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych, na której można było podziwiać najszybsze gołębie w Polsce, które osiągnęły rekordowe wyniki z lotów w kategoriach na krótkich, średnich i dalekich dystansach. Spośród około 1800 okazów została wybrana Reprezentacja Polski na Olimpiadę FCI.

Organizatorem 14. Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie była Grupa PTWP, wydawca między innymi magazynu "Farmer" oraz portalu farmer.pl, a 71. Ogólnopolskiej Wystawy Gołębi Pocztowych – Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych.