Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Różne oblicza hokeja na lodzie – sport niszowy, a może wręcz przeciwnie? Jak wygląda obstawianie meczów hokeja?

Autor: w dniu 2022-02-21

Niektórzy pasjonaci sportu mogą zakładać, że hokej na lodzie należy raczej do grona dość niszowych dyscyplin. Nie jest to jednak prawda. W wielu krajach jest to naprawdę popularny sport, a i nad Wisłą można znaleźć spore grono pasjonatów hokeja.

Amatorzy tej dyscypliny często próbują swoich sił w obstawianiu rywalizacji na światowych taflach. Jak więc wyglądają realia pod względem obstawiania meczów hokeja na lodzie? O czym warto wiedzieć?

Obstawianie meczów hokeja w Polsce i na świecie

W Polsce zdecydowanie najlepszym okresem dla hokeja na lodzie był przełom XX i XXI wieku. Wtedy to w mediach sporo uwagi poświęcano wyczynom Mariusza Czerkawskiego. Polski hokeista był wówczas u szczytu swojej kariery, a w 2000 roku wystąpił nawet w meczu gwiazd NHL. Do tej pory Czerkawski jest jedynym Polakiem, który dostąpił takiego zaszczytu.

Za sprawą polskiego zawodnika grającego wówczas w barwach New York Islanders hokej zaczął przeżywać nad Wisłą swoisty renesans. Najbardziej zagorzali kibice starali się na bieżąco docierać do informacji o wynikach w NHL. Co ciekawe, opisywana fala popularności wpłynęła również na wzrost zainteresowania krajowymi rozgrywkami.

Choć Mariusz Czerkawski już dawno zakończył swoją sportową karierę, skutki przedstawionych zmian są widoczne do dzisiaj. Hokej na lodzie wciąż jest bowiem popularnym sportem, czego dowodem mogą być np. statystyki publikowane przez bukmacherów. Takie dane pokazują, że wielu pasjonatów obstawia mecze hokejowe. W świecie zakładów sportowych największą popularnością cieszą się oczywiście rozgrywki NHL. Natomiast polscy typerzy chętnie obstawiają również rozgrywki: polskiej PHL, rosyjskiej KHL i niemieckiej DEL. To właśnie typy hokejowe z tych lig wzbudzają największe zainteresowanie!

Jak obstawiać mecze hokeja na lodzie?

Jeżeli ktoś nigdy nie oglądał meczów hokeja na lodzie, realia tego sportu mogą wydawać się dość skomplikowane. Niemniej są to tylko pozory. Każdy fan sportu będzie w stanie szybko zrozumieć, jak dokładnie przebiega hokejowa rywalizacja. Doskonale widać to na przykładzie wspomnianych zakładów bukmacherskich.

Podobnie jak w piłce nożnej, mecz hokeja na lodzie może skończyć się zwycięstwem jeden z drużyn lub remisem. Jeśli spotkanie nie zostanie rozstrzygnięte w regulaminowym czasie gry, zespoły będą grać dogrywkę. Gdy nawet ona nie wyłoni zwycięzcy, pozostają już tylko rzuty karne. Taka formuła rozgrywki sprawia, że typowanie meczów hokeja pod wieloma względami przypomina obstawianie piłki nożnej. Typerzy mogą obstawiać między innymi:

  • wynik meczu po regulaminowym czasie gry;
  • zwycięzcę spotkania (z uwzględnieniem dogrywki);
  • liczbę zdobytych goli;
  • wyniki poszczególnych tercji (w hokeju mecz składa się z 3 tercji trwających po 20 minut).

Wszyscy pasjonaci obstawiania mogą zatem łatwo grać swoje typy NHL lub zawierać zakłady poświęcone rozgrywkom w innych ligach.

Udział‌ ‌w‌ ‌nielegalnych‌ ‌grach‌ ‌hazardowych‌ ‌jest‌ ‌karany.‌ ‌STS‌ ‌S.A.‌ ‌(dawniej‌ ‌Star-Typ‌ ‌Sport‌ ‌Zakłady‌ ‌Wzajemne‌ ‌Spółka‌ ‌z‌ ‌o.o.)‌ ‌posiada‌ ‌zezwolenie‌ ‌wydane‌ ‌przez‌ ‌Ministra‌ ‌ds.‌ ‌Finansów‌ ‌Publicznych‌ ‌na‌ ‌urządzanie‌ ‌zakładów‌ ‌wzajemnych.‌ ‌Hazard‌ ‌związany‌ ‌jest‌ ‌z‌ ‌ryzykiem.‌

Materiał we współpracy z partnerem.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.