Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rozprowadzali narkotyki. CBŚP uderzyło w gang pseudokibiców

Autor: w dniu 2023-02-06

CBŚP we współpracy z KMP w Jastrzębiu-Zdroju zatrzymało 5 osób i 1 doprowadziło z Zakładu Karnego, do śledztwa w sprawie gangu powiązanego ze śląskimi pseudokibicami. Jeden z zatrzymanych jest podejrzany o groźby wobec innych osób, w celu zmuszenia do rozprowadzania narkotyków oraz zmiany wyjaśnień w postępowaniu. W całej sprawie występuje już 25 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 70 zarzutów. Śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych warte prawie 1,5 mln zł. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Jastrzębiu-Zdroju.

Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej, powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców jednego ze śląskich klubów sportowych. Gang rozprowadzał narkotyki na terenie Śląska, głównie substancję psychoaktywną Alfa PiHP.

CBŚP uderzyło w gang pseudokibiców

W ostatnim czasie funkcjonariusze śląskiego CBŚP, we współpracy z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Wrocławia przeprowadzili działania, podczas których zatrzymali 5 osób w wieku od 26 do 35 lat. Ponadto 21-letnią mieszkankę Jastrzębia-Zdroju doprowadzili do prokuratury na czynności z zakładu karnego. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli substancję chemiczną, przekazaną do specjalistycznych badań, a także dokumenty i sprzęt elektroniczny.

Postawiono zarzuty

Podejrzanych doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju, gdzie usłyszeli zarzuty związane z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia przestępstw narkotykowych, w tym także wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków psychoaktywnych. Jednemu z podejrzanych, 32-letniemu mężczyźnie, prokurator przedstawił zarzut związany z groźbami pobicia. Mężczyzna zagroził, że połamie kobiecie nogi pałką teleskopową, jeśli ta nie będzie handlować środkami psychoaktywnymi. Temu samemu człowiekowi postawiono też zarzut gróźb kierowanych wobec mężczyzny, żeby ten zmienił składane zeznania, groził przy tym maczetą i kijem bejsbojowym. Chciał, żeby zastraszany utrzymywał, że zeznania były wymuszone przez CBŚP. Wobec 5 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

25 podejrzanych, kilkadziesiąt zarzutów

W całym śledztwie, które jest prowadzone od zeszłego roku, występuje już 25 podejrzanych, którym przedstawiono ponad 70 zarzutów. W toku postępowania śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych w postaci nieruchomości, samochodów i pieniędzy, o łącznej wartości ponad 1,5 mln zł. Niewykluczone są dalsze zatrzymania w sprawie. Wcześniej sprawa była opisywana przez CBŚP TUTAJ.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.