Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Zakończył się pierwszy etap akcji poszukiwawczej w KWK Pniówek

Autor: w dniu 2023-02-05

Dziś (5 lutego) o godzinie 16.09 zakończyła się akcja ratownicza w rejonie ściany N-6. Tym samym zakończył się pierwszy etap akcji poszukiwawczej, która ma na celu dotarcie do siedmiu zaginionych w kwietniu 2022 roku górników.

Pierwsze zastępy ratowników górniczych zjechały pod ziemię wczoraj w godzinach porannych. Mieli jasno wytyczone zadania, które udało się zrealizować i wszyscy bezpiecznie powrócili dziś na powierzchnię.

Pierwszy etap akcji poszukiwawczej zakończony

Podczas zakończonej akcji ratowniczej, ratownicy zgodnie z planem akcji zawęzili otamowany rejon do wyrobisk znajdujących się bliżej ściany N-6, poprzez wybudowanie dwóch tam izolacyjnych z pian chemicznych. Roboty przy budowie tam rozpoczęły się dopiero po przewietrzeniu wyrobisk i uzyskaniu bezpiecznej dla ratowników atmosfery kopalnianej.

W akcji ratowniczej w sumie brało udział 90 zastępów ratowniczych – 86 z kopalń Jastrzębskiej Spółki Węglowej oraz 4 zastępy z Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Prace przy zawężeniu otamowanego rejonu ściany N-6 oraz penetracja odtamowanej pochylni N-6, zakończyły pierwszy etap akcji poszukiwawczej. Dalsze prace związane z przywróceniem funkcjonalności pochylni N-6, skąd zgodnie z jednym z wariantów akcji, ma za zostać wykonane prostopadłe do ściany N-6, 350 metrowe wyrobisko, które pozwoli ratownikom bezpiecznie dotrzeć do zaginionych górników. Ten etap akcji ma być prowadzony na zasadach prac profilaktycznych i może potrwać od czterech do sześciu miesięcy.

Źródło: mat.pras.


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.