Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Ruda Śląska: Targi Śląskiej Książki w Stacji Biblioteka

Autor: w dniu 2023-10-09

Śląska literatura i jej twórcy w jednym miejscu. W środę , 11 października Stacja Biblioteka w Rudzie Śląskiej będzie pełniła funkcję nie tylko książnicy i dworca kolejowego w jednym, ale i areny Targów Śląskiej Książki.

Od godziny 12.00 do 18.00 śląscy wydawcy i autorzy prezentować będą swoje najnowsze publikacje:

-W czasie targów 22 śląskich wydawców proponować będzie swe najnowsze książki. Niektóre z nich podpisywane będą przez autorów.  W trakcie targów odbędą się także spotkania autorskie i działania animacyjne dedykowane dzieciom – przekazuje nam Kinga Bolenda z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.

IX Targi Śląskiej Książki organizowane są w ramach Festu Literackiego "Kakauszale"

Co jeszcze znajduje się w programie festiwalu?

• środa, 18.10.2023, godz. 17.30 Gala wręczenia TABULKI wraz z przyznaniem tytułu Optimus Auctor Silesianus Anno Domini MMXXIII, nagrody honorowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej. W trakcie gali swój wieczór autorski będzie miał Zbigniew Rokita. Uroczystość zostanie otwarta recitalem Joli Literskiej.

• środa, 25.10.2023, godz. 17.30 "Śląsk czyta" to impreza promująca czytelnictwo w regionie, kontynuacja idei Krystyny Bochenek. Na wieczorze zostaną zaprezentowane ulubione fragmenty książek Pani Krystyny.

• środa, 08.11.2023, godz. 17.30 Gyburstag Karola Goduli, czyli sympozjon zorganizowany z okazji urodzin zasłużonego dla Śląska przemysłowca. W programie wykład nt. mitu Karola Goduli i niespodzianka artystyczna. Goście proszeni są o przyniesienie upieczonych ciast zamiast gyszynku oraz o ubranie się w strój epoki, albo inny galantny ubiór.

Fot: Stacja Biblioteka

 


Kontynuuj czytanie