Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rusza przebudowa wiaduktów w Bytomiu

Autor: w dniu 2023-01-26

W poniedziałek rozpoczną się prace związane z przebudową dwóch wiaduktów kolejowych na terenie Bytomia. W związku z tym będą wprowadzone zmiany w ruchu. 

Trwa przebudowa linii kolejowej na trasie Chorzów Batory – Bytom – Radzionków – Nakło Śląskie. Od poniedziałku 30 stycznia wykonawca realizujący prace na zlecenie PKP PLK rozpocznie przebudowę dwóch kolejnych wiaduktów kolejowych nad ul. Dąbrowa Miejska oraz Strzelców Bytomskich w Stroszku. Przebudowa będzie wiązała się z utrudnieniami w ruchu.

Przebudowa wiaduktów w Bytomiu

W związku z planowaną od 30 stycznia przebudową wiaduktów kolejowych nad ul. Dąbrowa Miejska i ul. Strzelców Bytomskich wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Przed wiaduktem kolejowym nad ul. Strzelców Bytomskich zawężony zostanie prawy pas ruchu w kierunku Tarnowskich Gór, a kierowcy będą mogli się poruszać się jedynie lewym pasem ruchu. Piesi będą mieć do dyspozycji wydzielony na jezdni korytarz ruchu dla pieszych.

Z kolei w rejonie wiaduktu kolejowego nad ul. Dąbrowa Miejska zmiana organizacji ruchu będzie polegać na wprowadzeniu zawężenia jezdni w kierunku od Stolarzowic. To oznacza, że ruch pojazdów będzie odbywał się północną stroną jezdni.

Źródło i mat.graf. UM Bytom


Komentarze

Co o tym sądzisz?

Twój adres e-mail nie zostanie upubliczniony.Wymagane pola oznaczone są *.