Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rusza remont Piotrkowskiej. „To remont, na który czekali kierowcy oraz piesi”

Autor: w dniu 2024-01-22

Już jutro rozpoczyna się remont ulicy Piotrkowskiej w Sosnowcu. Zadanie będzie kosztować łącznie ponad 3 miliony złotych. Wiadomo, którędy poprowadzone będą objazdy i kiedy  mają zakończyć się prace.
23 stycznia rusza warty 3,3 mln zł remont ulicy Piotrkowskiej wraz z chodnikami. Objazdy już od wtorku. Remont oznacza, jak podkreśla prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, zamknięcie fragmentu remontowanej drogi dla ruchu samochodowego i wprowadzenie objazdu.
– Od godzin porannych 23 stycznia zamknięty dla ruchu będzie odcinek jezdni od wysokości przejazdu kolejowego (skrzyżowanie ul. Staszica i Piotrkowskiej) do skrzyżowania z ul. Północną. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Okrzei oraz Północną – informuje prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.
Wykonawcą prac, informuje prezydent Chęciński, jest firma Silesia Trans Service z Katowic, która na wykonanie zadania ma czas do lipca 2024 roku.
Nowa nawierzchnia pojawi się, podaje Chęciński, na całym remontowanym odcinku drogi, aż do granicy z Będzinem. Zakres prac obejmuje również odbudowę chodnika oraz remont przystanków autobusowych, a także budowę wyniesionego przejścia dla pieszych przy izbie wytrzeźwień.