Teraz gramy:

Title

Artist
Background

SilezjatON, czyli maratON wiedzy o Śląsku i tożsamości regionalnej

Autor: w dniu 2024-01-22

SilezjatON to kolejny z maratonów internetowych prowadzonych przez Szkołę Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego i Polską Półkę Filmową. Składają się na niego 30-minutowe rozmowy o różnej tematyce – ich wspólnym mianownikiem jest ŚLĄSK.

Najbliższy SilezjatON odbędzie się w środę, 24 stycznia w formule online na żywo. Początek zaplanowano o 8.45, koniec o godzinie 18.30.

Śląsk – mała ojczyzna, miejsce pracy, a może po prostu adres? Zanim nadasz Śląskowi swoją prywatną perspektywę, może zechcesz się dowiedzieć, gdzie, czym i jaki jest Śląsk. Mówi się często, że Śląsk ma skomplikowaną historię, ale niemniej skomplikowana wydaje się współczesność regionu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o literaturze, filmie, muzyce, kuchni, języku, uwarunkowaniach historycznych i geograficznych w przystępnej i interesującej formie, dołącz do nas! Jeśli nie masz pojęcia o Śląsku, dowiesz się wszystkiego, co wiedzieć powinieneś. Jeśli jednak czujesz się dość pewnie w meandrach śląskości, maraton i tak na pewno cię nie zawiedzie – będziesz się dobrze bawić i pogłębisz swoją wiedzę. Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Śląsku, ale zawsze baliście się zapytać, powiedzą wam wykładowcy, nauczyciele akademiccy, aktywiści i regionaliści – zachęcają do udziału organizatorzy.

Zapisyhttps://forms.office.com/e/HaQwk1Fx8S

 

Radio Piekary jest patronem medialnym SilezjatONu.