Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Rusza remont Sokolskiej w Katowicach

Autor: w dniu 2023-09-25

Od dziś zaczyna się remont ulicy Sokolskiej w Katowicach. Przedstawiono plan prowadzonych prac, które zostały podzielone na etapy. Działania prowadzone będą w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Od dziś, 25 września rusza ważny remont na ul. Sokolskiej w Katowicach. Prowadzone będą prace związane z budową pasów rowerowych na ul. Sokolskiej – jednym z najpopularniejszych szlaków komunikacyjnych w stolicy regionu.Prace mają zwiększyć komfort uczestników ruchu.

Remont Sokolskiej podzielony na etapy

W pierwszym etapie prac, jak informuje katowicki magistrat wykonawca skupi się na wykonaniu oznakowania cienkowarstwowego. W pierwszej kolejności zdzierane będzie stare oznakowanie poziome, co potrwa od 25 do 28 września. Następnie będzie odbywać się trasowanie nowego oznakowania i jego wykonanie, co ma trwać do 30 września. To oznacza, że na ul. Sokolskiej powstaną nowe pasy rowerowe i niezbędne oznaczenia. Urzędnicy podkreślają, że tempo prac uzależnione jest od warunków atmosferycznych, ale wszystko ma zakończyć się do 15 października.
W międzyczasie, jak czytamy w oficjalnym komunikacie, planowane są także modernizacje sygnalizacji świetlnej na trasie: Sokolska – Chorzowska (w dniach 29 września do 1 października) i Sokolskiej – Morcinka (2-8 października). W tych terminach prace nad modernizacją sygnalizacji mogą wpływać, jak informuje urząd, na płynność ruchu.

Fot. UM Katowice

W dalszej kolejności prowadzone będą prace brukarskie, jednak te nie będą miały już większego wpływu na ruch pojazdów oraz pieszych.
Cały projekt, włączając w to oznakowanie oraz prace brukarskie, jest realizowany przy wsparciu budżetu w wysokości prawie 890 tys. złotych. Sokolska ma zostać przystosowana do potrzeb rowerzystów, aby zapewnić im bezpieczne i wygodne warunki podróżowania.
Inwestycja ta powstaje w ramach zadania zgłoszonego w Budżecie Obywatelskim w Katowicach.