Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Biskup Kaszak zwraca się do diecezjan

Autor: w dniu 2023-09-24

Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak po tym jak zwrócił się do księży, postanowił wydać także list do wiernych. Prosi w nim o modlitwę i post, powołując się przy tym na Pismo Święte.
Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak zwrócił się, po gorszącym zajściu w Dąbrowie Górniczej, do księży diecezji sosnowieckiej. Prosił o wzajemne wspieranie się w tym trudnym czasie. W piśmie datowanym na 23 września zwraca się z prośbą modlitwę i post – "narzędzia zwycięstwa nad szczególnie silnym złem niszczącym człowieka".
Podkreślił, że najgorsze zło można zwalczyć tylko z bożą pomocą. Prosił, by modlić się za "obolałych i zawstydzonych" księży, którzy w tej sprawie nie zawinili. "Jestem wdzięczny za każdą Waszą modlitwę, szczególnie – ekspiacyjną". Prosi też, by uszanować siostry zakonne i katechetów.
"Módlmy się więc o nawrócenie naszego brata, który dopuścił sie gorszącego czynu. Tak jak już pisałem, pragnę z całą stanowczością podkreślić, że nie ma przyzwolenia na zło moralne. Każdy, kto zostanie uznany za winnego, zostanie ukarany wedle prawa kanonicznego, niezależnie od wyroku sądu cywilnego. I bardzo przepraszam wszystkich tych, którzy zostali dotknięci i bardzo zasmuceni, czy też nawet zgorszeni sytuacją mającą miejsce w Dabrowie Górniczej." – napisał w liście do diecezjan.