Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Saługa: Potrzeba nam prądu zielonego, z odnawialnych źródeł energii. Takim są wiatraki

Autor: w dniu 2023-12-06

Gościem dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary był Wojciech Saługa, poseł, przewodniczący PO w województwie śląskim. W trakcie dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę mówiono między innymi o kondycji górnictwa, cenach prądu i Izerze.

– Ten rząd będzie bardzo poważnie musiał się zająć górnictwem. My tu w województwie śląskim jako parlamentarzyści obozu rządzącego wiemy o tym górnictwie stosunkowo więcej niż w Warszawie […] Rząd PiS zostawia górnictwo w katastrofalnej sytuacji, wiemy to głównie z doniesień prasowych, bo do dokumentów wciąż nie mamy żadnych dostępów – mówi gość dzisiejszej Rozmowy Dnia w Radiu Piekary Wojciech Saługa, poseł, przewodniczący PO w województwie śląskim.

– Potrzeba nam prądu zielonego, z odnawialnych źródeł energii. Takim są wiatraki. Połączyliśmy ustawę o zamrażaniu cen energii z ustawą wiatrakową, żeby coś szarpnąć do przodu. Jeżeli zostawimy stan polskiej energetyki tak, jak jest, będziemy musieli wiecznie chronić odbiorców przed wysokimi cenami energii – dodaje w dalszej części dyskusji prowadzonej przez Marcina Zasadę.