Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śląskie ZOO: 65 lat minęło! Weekend pełen atrakcji

Autor: w dniu 2023-10-03

Taki jubileusz nie może przejść bez echa. Śląskie ZOO w najbliższy weekend świętować będzie 65 urodziny. Obok oficjalnych uroczystości, zaplanowano także wiele atrakcji dla odwiedzających.

Śląskie ZOO gotowe na 65 urodziny. Świętowanie jubileuszu rozpocznie się w piątek, 6 października od uroczystej Gali w Planetarium Śląskim. Następnie zaplanowano oficjalne otwarcie pawilonu lasu deszczowego na terenie Ślaskiego Ogrodu Zoologicznego.

-Na pewno będzie tam gorąco i wilgotno. Bedzie bardzo dużo roślinności i zwierząt. Sama roślinność – koszt roślinności Lasu Deszczowego jest na poziomie miliona złotych. Tam jest bardzo dużo gatunków, które nie występują w naszej strefie klimatycznej. Można je oglądać w Ameryce Południowej, no i od soboty na Śląsku – mówi nam Marek Mitrenga, dyrektor Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Co wydarzy się w ZOO z okazji jego 65-lecia?

6 października 2023 (piątek)

Oficjalne obchody 65-lecia Śląskiego Zoo rozpocznie gala jubileuszowa, w której wezmą udział zaproszeni goście – przedstawiciele lokalnych władz, firm i instytucji współpracujących z zoo, a także innych ogrodów zoologicznych z Polski i Europy. Gala odbędzie się w Planetarium Śląskim.
Po zakończeniu gali zaplanowane zostało oficjalne otwarcie pawilonu lasu deszczowego (pawilon dostępny będzie dla zwiedzających od 7 października).
Ze względu na działania jubileuszowe, w tym dniu ogród zoologiczny będzie czynny dla zwiedzających od 9:00 do 13:00.

7-8 października 2023 r. (sobota – niedziela)

Z okazji jubileuszu Śląskie ZOO przygotowało w dniach 7 – 8 października specjalną urodzinową promocję na bilety wstępu. Tylko w ten weekend bilety zakupić będzie można w promocyjnych cenach: 13,00 zł bilet normalny, 7,50 zł bilet ulgowy, 32,50 zł bilet rodzinny. Bilety w promocyjnych cenach dostępne będą wyłącznie w kasach zoo (brak możliwości zakupu biletów elektronicznych z rabatem). Promocja nie będzie łączyła się ze zniżką dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Promocyjne bilety wykorzystać będzie można tylko w weekend 7-8 października.

 

Sobota będzie pierwszym dniem, w którym odwiedzić będzie można nowy pawilon lasu deszczowego Ameryki Południowej. Pawilon będzie dostępny w ramach biletu wstępu do zoo (bez dodatkowych opłat). W niedzielę odbędzie się urodzinowy piknik rodzinny na dużej łące przy słoniarni. W tym dniu ogród odwiedzą przedstawiciele zaprzyjaźnionych firm i instytucji, którzy przygotują wiele ciekawych atrakcji dla zwiedzających. Wspólna zabawa potrwa od 11:00 do 17:00.

Zoo w urodzinowy weekend zwiedzać będzie można od 9:00 do 18:00 (wstęp i kasy do 17:00)

Radio Piekary objęło patronatem medialnym wydarzenia związane z jubileuszem 65-lecia Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.