Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trzynastolatka potrzebowała pilnej pomocy. Potrzebny był policyjny pilotaż

Autor: w dniu 2023-10-03

Kiedy zagrożone jest zdrowie i życie ludzi, nie ma czasu do namysłu, trzeba podjąć jak najbardziej zdecydowane działania. Tak było w tym przypadku, gdy pomocy wymagała 13-latka chorująca na zapalenie mózgu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach w powiecie rybnickim udowodnili, że wiedzą, jak zachować się w sytuacji wymagającej szybkiej i zdecydowanej reakcji. Pospieszyli z pomocą rodzicom, których 13-letnia córka dostała drgawek i trudności z oddychaniem. Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ dziewczynka choruje na autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych dziecko trafiło na czas do szpitala, gdzie udzielono jej fachowej pomocy.

Nastolatka z zapaleniem mózgu wymagała pilnej pomocy

Do zdarzenia doszło w Jejkowicach na ulicy Głównej. Policjanci z Komisariatu Policji w Gaszowicach zostali wezwani na interwencję w związku z motorowerzystą, który po przewróceniu się na jezdnię, miał dostać ataku padaczki. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że mężczyzna jest komunikatywny i nie doznał żadnych obrażeń. W międzyczasie do policjantów podbiegł kierowca auta informując, że jego córka dostała drgawek i ma trudności z oddychaniem. Mieszkaniec powiatu cieszyńskiego dodał, że obawia się o życie i zdrowie córki, ponieważ choruje ona na autoimmunologiczne zapalenie mózgu.

Atak padaczki na dworcu w Katowicach. Pomogli SOK-iści

Na miejsce zdarzenia drogowego przyjechali policjanci z rybnickiej drogówki, którzy zajęli się kierowcą jednośladu. Z kolei mundurowi z Gaszowic wiedząc, że takich sytuacjach liczy się każda chwila, przekazali informację dyżurnemu jednostki, który w związku ze stanem zagrożenia życia i zdrowia dziewczynki podjął decyzję, aby policjanci natychmiast włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczęli pilotaż do szpitala. Po przyjeździe na miejsce, sierżanci sztabowi Maciej Baranowicz i Rafał Mojżesz wzięli dziewczynkę na ręce i szybko zanieśli do izby przyjęć pod fachową opiekę lekarzy.