Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śledczy wyjaśniają okoliczności zabójstwa

Autor: w dniu 2024-02-26

Wodzisławscy śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności zabójstwa. Do sprawy, jak informują śledczy, zatrzymano pięć osób, a jedna z nich usłyszała 3 zarzuty, w tym zarzut zabójstwa.

20 lutego około godziny 4.30 policjanci z Radlina otrzymali informację o awanturze, do której miało dojść na terenie pustostanu przy ulicy Mariackiej w Radlinie. Wysłani na miejsce mundurowi zauważyli pożar wskazanego w zgłoszeniu pustostanu oraz znajdujących się w tamtym rejonie szałasów, w związku z czym wezwali strażaków.

Wyjaśniają okoliczności zabójstwa

Strażacy, jak się okazało, podczas prowadzonych działań gaśniczych zauważyli zwłoki mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli z kolei miejsce zdarzenia oraz wykonali czynności procesowe z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że – jak informują – do zgonu 47-letniego mężczyzny doszło w wyniku "działania przestępczego".

Zabójstwo w Piekarach Śląskich [AKTUALIZACJA]

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego i Radlina zatrzymali do sprawy 5 mężczyzn w wieku od 30 do 66 lat. Gdy 4 mężczyźni wytrzeźwieli, zostali przesłuchani i zwolnieni.

Natomiast 50-letni podejrzany usłyszał 3 prokuratorskie zarzuty – zabójstwa, kierowania gróźb karalnych oraz sprowadzenia zdarzenia powszechnie niebezpiecznego, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 10 lat albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Na wniosek śledczych i prokuratora, decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany. Wszczęte w tej sprawie prokuratorskie śledztwo pozwoli wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia.