Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmiertelny wypadek na A4 w Katowicach

Autor: w dniu 2023-05-27

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło na autostradzie A4 w Katowicach. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy. Zginęła jedna osoba. 

Zgłoszenie dotyczące zdarzenia wpłynęło do służb w piątek, 26 maja o godz. 19:43. Z danych, które dotarły do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Katowicach wynikało, że doszło do wypadku jednego samochodu ciężarowego oraz dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4 – na jezdni w kierunku Wrocławia.

Śmiertelny wypadek na A4 w Katowicach

Początkowo miało dojść do zderzenia dwóch samochodów osobowych – Citroena i Lexusa. W wypadku uczestniczył też wspomniany samochód ciężarowy. W jednej z osobówek zakleszczona została jedna osoba, która nie dawała oznak życia. Ostatecznie, mimo długiej akcji ratunkowej, lekarz stwierdził jej zgon. Druga z osób poszkodowanych została przetransportowana do szpitala.

Na miejsce wezwano cztery strażackie zastępy. W działaniach uczestniczyły też, ze względu na charakter zdarzenia, służby medyczne: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja. Droga była przez pewien czas całkowicie zablokowana.