Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Śmiertelny wypadek na hałdzie przy KWK Marcel

Autor: w dniu 2024-03-13

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś na hałdzie przy KWK Marcel w Radlinie. Mężczyzna został przygnieciony przez ciężarówkę. Jego życia nie zdołano uratować. 

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim przekazał w rozmowie z mediami, że do wypadku doszło dziś około 17.00 w rejonie kopalni Marcel w Radlinie, na znajdującej się tam hałdzie węglowej. Mężczyzna został tam przygnieciony przez samochód ciężarowy.

-Po godzinie 17.00 dyżurny KPP w Wodzisławiu Śląskim otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku, do jakiego doszło na hałdzie kopalni węgla kamiennego w Radlinie. Na miejsce niezwłocznie zostali wysłani policjanci komisariatu w Radlinie, a także z wodzisławskiej jednostki. Ustalono, że podczas zdarzenia śmierć poniósł 35-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, pracownik firmy zewnętrznej, która na hałdzie wykonywała prace rekultywacyjne. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności zmierzające do ustalenia tragicznego zdarzenia – mówi mł. asp. Piotr Kaniuka z wodzisławskiej policji.

Na miejsce skierowano służby, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Gdy ratownicy dotarli na miejsce, potwierdzili, że pod ciężarówką znajduje się mężczyzna. Zdołano wydostać go spod przewróconego pojazdu. Został przekazany pod opiekę medyków, jednak jego życia nie zdołano uratować.