Teraz gramy:

Title

Artist
Background

W najwyższym budynku akademickim w Polsce odbędzie się GeoPiknik. Chodzi o oczywiście o sosnowiecką Żyletę, w której mieści się Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego.

W dniu 19 kwietnia w godzinach 10:00 – 19:00 na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach  przy ul. Będzińskiej 60 w Sosnowcu będzie odbywać się wydarzenie popularnonaukowe pt. GeoPiknik na Żylecie.

W programie wydarzenia znalazły się dwa wykłady popularnonaukowe, liczne warsztaty, oraz wernisaż grafik wygenerowanych przez AI "Twarze Nauk o Ziemi w oczach Sztucznej Inteligencji". Będzie można również zwiedzić Muzeum Nauk o Ziemi, wziąć udział w rodzinnej Grze Miejskiej 'W Pogoni Za Ziemią', oraz zobaczyć Tyranozaura (grupa ciTyREX) wędrującego korytarzami Instytutu. Przez cały dzień na gości czekać będą stoiska pokazowe prezentujące różnorodne zagadnienia i ciekawostki z zakresu szeroko-pojętych nauk o Ziemi.

Uczestnicy GeoPikniku na Żylecie będą mogli między innymi:
• odbyć podróż w rejony polarne dzięki technologii VR,
• zaprzyjaźnić się z kopalnymi stawonogami,
• zrozumieć lepiej obieg wody w przyrodzie,
• poznać jak geofizyka umożliwia wgląd w budowę Ziemi,
• dowiedzieć się dlaczego dzieła wielkich malarzy nie powstałyby gdyby nie minerały,
• zobaczyć co łączy Minecrafta z geologią.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: https://us.edu.pl/event/geopiknik-na-zylecie-2024/

Udział w niektórych aktywnościach wymaga wcześniejszej rejestracji poprzez formularz: https://formularze.us.edu.pl/geopiknik2024