Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Spacer śladami Wawrzyńca Hajdy w Piekarach Śląskich

Autor: w dniu 2023-06-26

Spacer śladami Wawrzyńca Hajdy organizowany w Piekarach Śląskich będzie okazją do przypomnienia postaci, która na stałe zapisała się w historii miasta. 

8 lipca 2023 roku zorganizowane będą wydarzenia upamiętniające postać Wawrzyńca Hajdy w setną rocznicę jego śmierci. O szczegółach wydarzenia informuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Teodora Heneczka w Piekarach Śląskich.

Spacer śladami Wawrzyńca Hajdy – co zaplanowano?

Jaki jest plan wydarzenia organizowanego 8 lipca w Piekarach Śląskich? W godzinach 11:00-13:00 odbędzie się spacer śladami Wawrzyńca Hajdy. O godz. 11:00 chętni spotkają się przed kamienicą przy ul. Bytomskiej 169. W tym czasie uczestnicy odwiedzą miejsce zamieszkania, działalności społecznej, a także wiecznego spoczynku i pomnik "Śląskiego Wernyhory". Jakub Müller przedstawi ciekawostki z życia poety i działacza społecznego.

Po zakończeniu spaceru śladami Wawrzyńca Hajdy uczestnicy udadzą się w godzinach 13.00-14.00 do budynku Biblioteki Centralnej przy ul. Kalwaryjskiej 62d, gdzie zostanie otwarta wystawa historyczna "Dziedzictwo Wawrzyńca Hajdy" odsłaniająca najciekawsze fakty z życia jednego z najważniejszych mieszkańców Piekar Śląskich. W trakcie wernisażu przewidziano letni, orzeźwiający poczęstunek.

"Z myślą o osobach niedowidzących wystawie będzie towarzyszył folder przygotowany powiększoną czcionką. Przewidujemy również wersję dźwiękową dla osób niewidomych oraz najprawdopodobniej także folder drukowany brajlem" – czytamy w komunikacie biblioteki.