Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Trwają prace na ulicy Podmiejskiej

Autor: w dniu 2023-06-26

Inwestycja realizowana w Piekarach Śląskich ma zwiększyć bezpieczeństwo ruchu drogowego. 

Trwa budowa połączenia pieszo-rowerowego w rejonie DW-911 oraz ulic Karola Miarki i Podmiejskiej. Powstaną chodniki i ścieżka rowerowa z przejściem przez DW911.

Opisywana inwestycja, jak zaznaczają przedstawiciele miasta, jest od dawna oczekiwana, bo umożliwi bezpieczne przejście i przejazd z centrum miasta do strefy ekonomicznej.

Wykonawcą jest firma Hydrogop sp. z o.o. z Katowic. Inwestycja zakłada budowę chodników i ścieżek rowerowych na ulicach Miarki i Podmiejskiej wraz z przejściem przez skrzyżowanie z DW-911. W ramach inwestycji przebudowane też zostaną fragmenty powyższych ulic. Na realizację wykonawca będzie miał okres 18 miesięcy, a całościowy koszt to 15.460.440,78 zł.

Środki zostały pozyskane dzięki wsparciu senator Doroty Tobiszowskiej.

– Cieszę się, że w Piekarach Śląskich będą realizowane kolejne ważne inwestycje. Tak jak z panią prezydent Sławą Umińską-Duraj wyobrażam sobie współpracę ze wszystkimi gospodarzami miast – jest ona po prostu wzorcowa. Gratuluję przygotowania dobrych wniosków i oczywiście życzę udanej realizacji prac mówiła senator Dorota Tobiszowska.

W ten sposób przebudowany zostanie kolejny fragment miasta, a co wyjątkowo istotne podniesiony zostanie poziom bezpieczeństwa w tym rejonie.