Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Sprzęt wojskowy sprzedawany w sieci. Oszust zatrzymany

Autor: w dniu 2024-05-09

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu żywieckiego. Usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policyjnym. Co dokładnie zrobił?

Policjanci z żywieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości internetowej otrzymali z jednego z banków informację, że pewien rachunek bankowy może być wykorzystywany do celów przestępczych. Chodziło o oszustwa. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą.

– Prowadzili liczne analizy i sprawdzenia. Sprawa była trudna, bowiem, jak się okazało, oszust podawał się za inną osobę. Policjanci z pełnym zaangażowaniem, krok po kroku ustalili jego tożsamość, dotarli też do pokrzywdzonych – mówi asp. szt. Mirosława Piątek

117 zarzutów dla internetowych oszustów

Jak wynika z materiałów sprawy, 26-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego wystawiał w sieci na sprzedaż monety kolekcjonerskie oraz sprzęt i przedmioty militarne, a potem scenariusz był podobny jak w innych tego typu sprawach – sprzedawca wprawdzie chętnie przyjmował zapłatę, ale nie wysyłał towaru. Straty, jakie wyrządził, oceniono na kwotę ponad 25 tysięcy złotych. 26-latek został zatrzymany. Usłyszał 32 zarzuty. Sprawa jest jednak rozwojowa i śledczy nie wykluczają kolejnych.

Sąd objął go policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa w więzieniu może spędzić nawet 8 lat.