Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Pożar w powiecie zawierciańskim. Działania trwały kilka godzin

Autor: w dniu 2024-05-09

Trwa wyjaśnianie okoliczności, w jakich doszło do pożaru w gminie Kroczyce. Działania strażaków trwały kilka godzin. Na ten moment niewiele wiadomo o zdarzeniu. Gromadzimy dane.

Służby informują o pożarze, do którego doszło 8 maja o 9.39 w miejscowości Szypowice w gminie Kroczyce w powiecie zawierciańskim. Ogień pojawił się, jak czytamy, w budynku mieszkalnym. Wiadomo, jak dowiadujemy się z dostępnych informacji, że pożar zgasł samoczynnie, zatem nie była konieczna interwencja strażaków. W opisywanym miejscu odnaleziono zwłoki 65-letniego mężczyzny. Przebieg akcji opisują zawierciańscy strażacy.

-W budynku był pożar, ale ugasł przed przybyciem straży pożarnej. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Stwierdzono zgon. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oddymieniu, przewietrzeniu budynku, przeszukaniu pod kątem wykluczenia innych osób poszkodowanychzaznacza oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, Grzegorz Nowak.

Ze wstępnych informacji służb wynika, że paliła się wersalka, na której mężczyzna odpoczywał. Prawdopodobnie zajęła się ogniem od niedopałka papierosa, ale to badać będą służby.

Agresywni nastolatkowie chcieli papierosów. Pobili przechodniów

Działania służb zakończyły się o 13.25.