Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Stanisława Ryster nie żyje. Prowadziła kultowy teleturniej

Autor: w dniu 2024-04-04

Stanisława Ryster nie żyje. Prowadziła kultowy przed laty teleturniej pod nazwą "Wielka gra". Osobowość telewizyjna miała 82 lata. Informację o jej odejściu potwierdzili w rozmowie z mediami najbliżsi. 

Jako pierwszy informację o śmierci Stanisławy Ryster podał – jak informuje Onet – Mariusz Machnikowski, który dowiedział się z kolei od Ryszarda Pieniążkiewicza – wielokrotnego zwycięzcy "Wielkiej gry".

"Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z "jednym ze swoich ulubionych graczy". Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie – tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę…" – napisał w serwisie "X" Mariusz Machnikowski:

Stanisława Ryster nie żyje. Była wielką osobowością telewizyjną

Stanisława Ryster, znana z teleturnieju "Wielka gra", którego uczestnicy musieli wykazywać się dużą wiedzą, została prowadzącą "Wielkiej gry" w 1975 roku i wykonywała te zadania do 2005 roku, gdy program nie był już emitowany.

Ryster urodziła się we Lwowie 9 maja 1942 roku, studiowała prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze kroki w telewizji stawiała w 1966 roku. W 1998 roku otrzymała "Super Wiktora" za całokształt twórczości, zaś rok później znalazła się na piątym miejscu w plebiscycie Telekamer.