Teraz gramy:

Title

Artist
Background

Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP oficjalnie otwarte

Autor: w dniu 2024-01-23

Nowy sprzęt, nowe warunki pracy i nowe możliwości. Tak jest od dzisiaj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. Uruchomiono tam nowy budynek, w którym działa Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego.

Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego to nowy budynek, który znajduje się na terenie Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach. Dla śląskich strażaków otwarcie tego obiektu oznacza nowe możliwości.

-To taki "mózg" operacyjny, gdzie znajdują się funkcjonariusze odpowiedzialni za to, żeby koordynować działania ratownicze na terenie województwa śląskiego. Działało takie stanowisko, a my musimy patrzeć do przodu, by ludzie, którzy pracują tutaj czuli komfort – podkreśla Karol Szastak, kierownik sekcji koordynacji ratownictwa w komendzie wojewódzkiej PSP

Taka inwestycja jest ważna, bo w województwie śląskim odnotowywanych jest kilkadziesiąt tysięcy interwencji rocznie. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Wojewoda Śląski Marek Wójcik oraz Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Czym wyróżnia się Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego?

Nowa inwestycja to m.in. budynek pozwalający na odseparowanie funkcjonariuszy ze stanowiska kierowania od pozostałych osób pracujących w budynku Komendy Wojewódzkiej. Jest to ważne przede wszystkim z punktu widzenia działań w sytuacjach kryzysowych. Obiekt ma oddzielne zasilanie, posiada swoją łączność oraz najnowsze zabezpieczenia.

– Planując te działania uwzględnili Państwo kwestie związane z załogą, która będzie obsługiwała ten obiekt. Tak, by zapewniał on nie tylko bezpieczeństwo nam wszystkim, ale też poprawił warunki służby funkcjonariuszy – podkreślił Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Okres realizacji przedsięwzięcia to lata 2022-2023. Wartość zadania wyniosłaponad 5,3 mln zł. Po zakończonej uroczystości otwarcia Wojewoda Śląski Marek Wójcik wziął udział w naradzie rocznej podsumowującej działalność Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego.